Wpis z mikrobloga

Witam, czego aktualnie warto się uczyć aby łatwiej ogarnąć pracę? szukam jakiejś jednej rzeczy której będę się uczył do perfekcji, myślałem o którymś języku programowania jednak tak w domu to raczej słabo będzie z tą nauką, przyszła mi na myśl też nauka autocada ale czy warto? Nauce tej mogę poświecić parę godzin dziennie ze względu na inną pracę.
Teraz pracuje jako serwisant, jednak doszedłem w pracy do momentu końcowego a mianowicie brak szansy na awans, zarobki 3k netto i koniec, brak możliwości podwyżki i rozwoju. Jestem po technikum informatycznym, aktualną pracę posiadam już 4 lata, potrafię rzeczy zbyt ogólnikowe aby móc iść łatwo dalej : angielski bardziej od strony informatycznej, systemy operacyjne, sterowniki, bezpieczeństwo, analiza stanu dysków twardych jakieś odzyskiwanie danych, instalacja urządzeń peryferyjnych, podstawy w sieciach, routery itp no i od strony hardwarowej składanie pc itp jak widać znając takie rzeczy można liczyć na max serwisy które płacą po 2k netto . Znam jakieś podstawy od strony audio, konfiguracja amplitunerów , wgrywanie firmware czyli również nie za wiele aby iść w coś dalej od tej strony . Więc czego się uczyć aby iść dalej i mieć możliwość rozwoju?
#praca
  • 1
  • Odpowiedz
@qwerty1991: sama znajomość AutoCAD nic Ci nie da, bo tu chodzi o to żeby coś sensownego w nim narysować - służy raczej stricte do projektowania, a bez wiedzy technicznej i uprawnień sama znajomość programu nic Ci nie da. Już lepiej naucz się 3ds maxa albo innej mayi i klep rendery za kasę.

A z takim backgroundem to chyba bym celował w administrowanie siecia w jakimś korpo
  • Odpowiedz