Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GuziQ: czemu gorzej? Ligę open w zasadzie mają w UK, spójrz gdzie grają ( ͡º ͜ʖ͡º) z normalna 1 liga brałbym open w ciemno, obecnie nie tak super ale też nieźle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A Rumuni za rok zleca ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@alienv Litwa też miała łatwo zleciec, a tutaj różnie może być. Bo nie będą grali nasi młodzi zawodnicy. Do nas będą ścigani emeryci z Czech, Słowacji i nic nam to nie da, nawet nie będzie kogo neutralizowac.
A nawet to potem skończy się jak z Cichym i Szczechura którzy mieli wywalone na kadrę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GuziQ: 1A to już niezły kocioł jest, na tę chwilę mogą polecieć Węgrzy.
Jak będą umieć grać to będą grali. Nie trzeba sztucznie trzymać przy grze średniakow dopóki mamy kilka klubów które są w stanie zbudować mocniejsze składy. W seniorce niech grają ci co się nadają, limit krajowych powinien być w 1 lidze i w juniorach czy ligach uczelnianych. Tam trzeba szkolić a do najwyższej klasy brać wyszkolonych. Tak jest
  • Odpowiedz
  • 0
@alienv nie mów hop, że nie będzie. Będą chodzić, jak będzie walka o medale. Myślisz że ktoś się przejmował w Toruniu, Gdańsku, czy też Katowicach, że dużo większą ilość stanowią obcokrajowcy?
  • Odpowiedz
  • 1
@alienv problem jest złożony. U nas nie ma szkolenia mlodziezy. Oprócz Jastrzębia, mało który klub wprowadza swoich zawodników. Teraz większość kadry opierała się na wychowankach Podhala, a co będzie dalej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GuziQ: ale miejsce na szkolenie młodzieży nie jest w najwyższej klasie, tylko niżej. Do ekstraligi trzeba się dostać a nie mieć gwarancje gry w większości meczach bo trzeba polaka w składzie.
Mnie ilość obcokrajowców w składzie nie obchodzi wcale, chyba że to emeryci na dorobku. Te kluby nie miały innej drogi bo lepsze kluby z budżetem przebijaly każdą ofertę na sensownego grajka i trzeba było kombinować, no i dzięki czemu
  • Odpowiedz
  • 0
@alienv zgodzę się, Ale drużyna która gra w ekstraklasie powinna gdzieś mieć zaplecze do ogrywania juniorów. A powiedz mi czy coś takiego miała Cracovia za dobrych czasów? Czy inne kluby. Właśnie nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GuziQ: po to ktoś już dawno wymyślił system drużyn farmerskich ( ͡° ͜ʖ ͡°) parę lat temu to cały świat był jednak kilka poziomów niżej. Nie tak dawno 97% wszystkich zawodników w nhl to byli kandadyjczycy, teraz już nie wystarczy być z Kanady ( ͡° ͜ʖ ͡°) parę lat temu również laliśmy szwajcarow, teraz oni nie za bardzo maja ochotę spaść z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GuziQ: początku wieku był prawie 20 lat temu. I właśnie odpowiedziałeś sobie poniekąd na pytanie czemu teraz jest jak jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@GuziQ: w Toruniu 16 do 9 na korzyść polaków, z czego 14 to wychowankowie, pokaż mi inną druzynę poza NT, JKH i Gdańskiem z taka ilością?
Do tego w U-16 i U-14 mistrzowie kraju tegoroczni
  • Odpowiedz
To że szkoli tylko podhale


@alienv: Podhale w grupach juniorskich żeby występować musi łączyć dzieciaki z drużynami z innych miast bo im zawodników nie starcza do skompletowania składu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waruznrt: jkh chyba też podobne w ilości wychowanków, część z juniorów Podhala wyemigrowało np do Cracovii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To że szkoli tylko podhale to skrót myślowy, bo faktycznie coś tam się znajdzie jeszcze w innych miastach, Jastrzębie Toruń czy Gdańsk i nawet Sanok, ale ligi tymi klubami nie zapełnisz. Trzeba pozwolić klubom się rozwijać to i z czasem jakość szkolenia wzrośnie.
  • Odpowiedz
@alienv: ja jestem w 200% za ligą open, chociaż uważam że przy okazji trzeba opracować system szkolenia, i go wdrażać, edukować trenerów, bo ja akurat ludzi trenujących młodziez znam, i może 20% powinno się tym zajmować, reszta się nie nadaje
@GuziQ: no cóż, okazało się, że zawodnikami którzy u siebie w rosji byli nieznaczącymi grajkami - sztuk 3, można w lidze PHL namieszać dosyć mocno - myśle że
  • Odpowiedz
  • 0
@waruznrt zgadzam się jak najbardziej i dużo bardziej wolę takich grajkow niż emerytów. Chociaż koniec końców i tak później polecieli za kasa.
Liga Open tak, ale dopiero po tym jak będzie system szkolenia, porządna liga CLJ i I liga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GuziQ: co pozwolił? Grali wg tych samych reguł tylko z topowym budżetem. Mimo że bez wychowanków to osiągali niezłe wyniki i finalnie młodzi też zaczynają się pokazywać, więc też pasuje do tezy ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tzn kiedy i jak? Jeśli mamy porządna 1 ligę i sprawnie działający system szkolenia i ligi juniorski to gwarantuje że liga open już nie będzie potrzebna i wtedy będę
  • Odpowiedz