Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci jakiegoś dobrego dermatologa który ogarnie łojotokowe zapalenie skóry? byłem u jednego na nfz jednak za wiele nie pomógł. Irytujące są już te suche skórki na całej skórze twarzy, staram się każdego wieczoru nawilżać skórę jednak często i to nie pomaga, zmiana diety również efektów nie daje.
#wroclaw
  • 19
@kwiatencja: sprawdzałem różne żele do twarzy przeważnie nawilżające, również szare mydło, aktualnie myje twarz tylko i wyłącznie zimną wodą bo po ciepłej miałem uczucie ściągania skóry i tych skórek było więcej. Wieczorne nawilżanie kremami typu alantan itp pomaga i na następny dzień mam mniej walki z tymi skórkami jednak cała twarz się wtedy świeci ponieważ ma cera również się przetłuszcza (zaskórniki na nosie itp).
Oprócz tych suchych skórek również problemem moim
@qwerty1991: z doświadczenia ci powiem, że znaleźć dobrego dermo to jak wygrać w totka. Większość wizyt na których byłem zahaczała prawie o szamanizm i wróżenie z fusów (raz mi babka poleciła na suchą skórę mydło Dove :/)
Niestety problemy ze skórą jest ciężko rozwiązać i po prostu trzeba eksperymentować ze wszystkim co się da aż znajdziesz ten jedyny kosmetyk. Może trzeba bardziej radykalnie zmienić dietę? Np. spróbuj na pewien czas usunąć
@qwerty1991: to ze żel pisze ze jest nawilzajacy nie znaczy ze jednak jest dla Ciebie za mocny :D aktóry alatan? bo sa lzejsze alatany i beda lepsze tak na co dzien, albo bepanten. Z lupiezem moze byc to samo, czyli za mocne szampony a nie ze wywolany. przejzyj to co uzywasz. Dobry tez jest dziegiećdo problemow skornych
@phobosfobos: @kwiatencja: Najgorsze jest to że nie pamiętam czy miałem to wcześniej ale wydaje mi się że z 3 lata temu gdy przeprowadziłem się do Wrocławia nasiliło się wszystko :D jednak nie jestem pewny :D tyle co wydałem na kremy to głowa mała, po recepcie od dermatologa 200zł zrobiło papa , fakt gdy stosowałem maść protopic to było lekko lepiej, jednak po zaprzestaniu wszystko wróciło. Kremy jakie stosowałem to hascofungin
Najgorsze jest to że nie pamiętam czy miałem to wcześniej ale wydaje mi się że z 3 lata temu gdy przeprowadziłem się do Wrocławia


@qwerty1991: nie zdziwiłbym się gdyby spowodowała to zmiana zamieszkania. Jeśli wcześniej mieszkałeś na wsi to już sama zmiana powietrza i wody jaką masz w kranie może powodować takie rzeczy
@qwerty1991: Unikaj mycia skóry twarzy zwykłą wodą z kranu, stąd mogą pojawić się problemy z suchymi skórkami. Woda, jakkolwiek to nie zabrzmi, po prostu wysusza skórę. Ogarnij sobie tonik lub coś podobnego :)
@qwerty1991: pewnie nie masz na to możliwości ale dobrą metodą jest zainstalowanie filtra wody miękkiej. Mnie to bardzo pomogło. Niektóre mają też funkcje dodatkowego filtrowania z innych syfów które mogą być w wodzie
@qwerty1991: do skóry głowy Selsun 2,5%. Ostatnio chciałem kupic ale nie ma go w necie, wszystko z półek wykupuja. Kiedys kupowalem po 40 zł buteleczke a teraz niektore oferty widze za 99 zł i to na jakies zamówienie. Jesli nie znajdziesz selsun 2,5 to sprobuj selsun blue które jest JESZCZE dostepny. Jest to słabsza wersja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwerty1991: nie znam dobrego dermatologa ale z autopsji mogę polecić ci do skóry głowy cerkogel 30 i salicylol. Sama mam taki problem jak ty że skóra głowy i u mnie działa bardzo dobrze, u wielu innych osób z łzs również. Poczytaj sobie opinie w internecie na temat tych dwóch specyfików. Co do szamponów to polecane są bez sls i silikonow, mi bardzo dobrze spisuje się szampon babydream (dla dzieci, z rossmanna).
@dawitt: @drapibroda: dzięki wielkie, wiem że ciężko to wyleczyć , większość po prostu trzyma to w ryzach, postaram się sprawdzić zaproponowane przez was szampony. Drapibroda podaj jak możesz jakiś konkretny link do witamin lub jakąś nazwę , bo tyle tego jest że wolę wiedzieć co konkretnie kupić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwerty1991: niestety nie da się wyleczyć, jednakże można to zaleczyć :) musisz liczyć się z tym, że kiedyś i tak niespodziewanie wróci, ale jak opracujesz już swoją stała apteczke ratunku to będzie Ci łatwiej cofnąć to z powrotem w remisje, takie złośliwe to bydle. Trzymam kciuki za twoją walkę, bo wiem jak potrafi to krwi napsuć. Zaraz na pw podeślę link
@qwerty1991: selsunem 2,5 mysle ze spokojnie to wyleczysz po paru myciach glowy. Nie przypadkowo ciezko go kupic. Sam go stosowalem na duzo gorsze rzeczy typu czyraki które w expresowym tempie rozprzestrzeniały sie na głowie. Płaty na głowie rowniez miałem i od kad zaczalem myc tym szamponem to od 3 lat ani chwili zadnego łupiezu nie mialem.