Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci jakiegoś dobrego dermatologa który ogarnie łojotokowe zapalenie skóry? byłem u jednego na nfz jednak za wiele nie pomógł. Irytujące są już te suche skórki na całej skórze twarzy, staram się każdego wieczoru nawilżać skórę jednak często i to nie pomaga, zmiana diety również efektów nie daje.
#wroclaw
  • 19
  • Odpowiedz
@kwiatencja: sprawdzałem różne żele do twarzy przeważnie nawilżające, również szare mydło, aktualnie myje twarz tylko i wyłącznie zimną wodą bo po ciepłej miałem uczucie ściągania skóry i tych skórek było więcej. Wieczorne nawilżanie kremami typu alantan itp pomaga i na następny dzień mam mniej walki z tymi skórkami jednak cała twarz się wtedy świeci ponieważ ma cera również się przetłuszcza (zaskórniki na nosie itp).
Oprócz tych suchych skórek również problemem moim
  • Odpowiedz
@qwerty1991: z doświadczenia ci powiem, że znaleźć dobrego dermo to jak wygrać w totka. Większość wizyt na których byłem zahaczała prawie o szamanizm i wróżenie z fusów (raz mi babka poleciła na suchą skórę mydło Dove :/)
Niestety problemy ze skórą jest ciężko rozwiązać i po prostu trzeba eksperymentować ze wszystkim co się da aż znajdziesz ten jedyny kosmetyk. Może trzeba bardziej radykalnie zmienić dietę? Np. spróbuj na pewien czas usunąć
  • Odpowiedz
@qwerty1991: to ze żel pisze ze jest nawilzajacy nie znaczy ze jednak jest dla Ciebie za mocny :D aktóry alatan? bo sa lzejsze alatany i beda lepsze tak na co dzien, albo bepanten. Z lupiezem moze byc to samo, czyli za mocne szampony a nie ze wywolany. przejzyj to co uzywasz. Dobry tez jest dziegiećdo problemow skornych
  • Odpowiedz
@phobosfobos: @kwiatencja: Najgorsze jest to że nie pamiętam czy miałem to wcześniej ale wydaje mi się że z 3 lata temu gdy przeprowadziłem się do Wrocławia nasiliło się wszystko :D jednak nie jestem pewny :D tyle co wydałem na kremy to głowa mała, po recepcie od dermatologa 200zł zrobiło papa , fakt gdy stosowałem maść protopic to było lekko lepiej, jednak po zaprzestaniu wszystko wróciło. Kremy jakie stosowałem to hascofungin
  • Odpowiedz
Najgorsze jest to że nie pamiętam czy miałem to wcześniej ale wydaje mi się że z 3 lata temu gdy przeprowadziłem się do Wrocławia


@qwerty1991: nie zdziwiłbym się gdyby spowodowała to zmiana zamieszkania. Jeśli wcześniej mieszkałeś na wsi to już sama zmiana powietrza i wody jaką masz w kranie może powodować takie rzeczy
  • Odpowiedz
@qwerty1991: Unikaj mycia skóry twarzy zwykłą wodą z kranu, stąd mogą pojawić się problemy z suchymi skórkami. Woda, jakkolwiek to nie zabrzmi, po prostu wysusza skórę. Ogarnij sobie tonik lub coś podobnego :)
  • Odpowiedz
@qwerty1991: pewnie nie masz na to możliwości ale dobrą metodą jest zainstalowanie filtra wody miękkiej. Mnie to bardzo pomogło. Niektóre mają też funkcje dodatkowego filtrowania z innych syfów które mogą być w wodzie
  • Odpowiedz
@qwerty1991: do skóry głowy Selsun 2,5%. Ostatnio chciałem kupic ale nie ma go w necie, wszystko z półek wykupuja. Kiedys kupowalem po 40 zł buteleczke a teraz niektore oferty widze za 99 zł i to na jakies zamówienie. Jesli nie znajdziesz selsun 2,5 to sprobuj selsun blue które jest JESZCZE dostepny. Jest to słabsza wersja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwerty1991: nie znam dobrego dermatologa ale z autopsji mogę polecić ci do skóry głowy cerkogel 30 i salicylol. Sama mam taki problem jak ty że skóra głowy i u mnie działa bardzo dobrze, u wielu innych osób z łzs również. Poczytaj sobie opinie w internecie na temat tych dwóch specyfików. Co do szamponów to polecane są bez sls i silikonow, mi bardzo dobrze spisuje się szampon babydream (dla dzieci, z rossmanna).
  • Odpowiedz
@dawitt: @drapibroda: dzięki wielkie, wiem że ciężko to wyleczyć , większość po prostu trzyma to w ryzach, postaram się sprawdzić zaproponowane przez was szampony. Drapibroda podaj jak możesz jakiś konkretny link do witamin lub jakąś nazwę , bo tyle tego jest że wolę wiedzieć co konkretnie kupić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwerty1991: niestety nie da się wyleczyć, jednakże można to zaleczyć :) musisz liczyć się z tym, że kiedyś i tak niespodziewanie wróci, ale jak opracujesz już swoją stała apteczke ratunku to będzie Ci łatwiej cofnąć to z powrotem w remisje, takie złośliwe to bydle. Trzymam kciuki za twoją walkę, bo wiem jak potrafi to krwi napsuć. Zaraz na pw podeślę link
  • Odpowiedz
@qwerty1991: selsunem 2,5 mysle ze spokojnie to wyleczysz po paru myciach glowy. Nie przypadkowo ciezko go kupic. Sam go stosowalem na duzo gorsze rzeczy typu czyraki które w expresowym tempie rozprzestrzeniały sie na głowie. Płaty na głowie rowniez miałem i od kad zaczalem myc tym szamponem to od 3 lat ani chwili zadnego łupiezu nie mialem.
  • Odpowiedz