Wpis z mikrobloga

Jestem w małżeństwie międzynarodowym, z równie międzynarodowym dzieckiem, ale że jestem patriotką to gdzie bym nie była - dzień flagi będę celebrować. Powiesiłam flagę Polski obok flagi Portugalii, mąż zaczął się nabijać bym powiesiła jeszcze na jego cześć, flagę Szkocji i Wielkiej Brytanii.
Dziecko prawie lvl 3, podpatrzyło te flagi, zniknęło i wróciło z małym ręcznikiem z Roszpunką i czerwoną kredką włożoną w mętkę od ręcznika.
Obok tych dwóch flag, wbiła w ziemię swoją księżniczkową i kucała cały czas poprawiając, bo się ten ręcznik zsuwał z kredki. W końcu siadła na trawie i rączką przytrzymywała ten ręcznik, a jak zaczynało wiać to machała nim, tak jak flagi były poruszane podmuchem wiatru.

#heheszki #dzieci #malyrozowypasek
  • 31
@Magdalie pytam tylko, bez nerwów kobieto. Żyj sobie spokojnie tam daleko celebruj co chcesz :) jesteś Polką ale tworzysz i budujesz już inny kraj, więc raz w roku jak sobie o Fladze przypomnisz to i tak dobrze :)
@Magdalie rozumiem że nie masz murzyna za męża i tyle. Tworzysz w budujesz inny kraj daleko stąd. Tam już twa druga Ojczyzna i dla niej pracujesz. Gestami karmisz swoje ego i facebooka ale nie Polskę. Mimo wszystko miło że 2.05 o fladze Kraju z którego wyjechałaś pamiętasz
@Ejdolf: Przestań sobie tworzyć wizje na mój temat. Studiuję w Polsce, pracuję w obu krajach. Jestem niejednokrotnie wyczerpana jak cholera, może warto pomyśleć albo zapytać nim zaczniesz snuć teorie na mój temat?
@Magdalie myślę że kłamiesz o pracy i studiach w obu krajach :) żyj w swoim wyimaginowanym świecie. Dobrze że pamiętasz o tym Kraju. Jeniffer pewnie nie będzie pamiętać a raczej śmiać się że matka wielka patriotka była a wyjechała budowała obcą Ojczyznę i pouczała innych w Polsce. Takie są fakty budujesz i tworzysz inny kraj. Przykładem tego jest imię bombla Twego które ma imię takie żeby nie był o wytykane w szkole
@gardan: tylko, że ja buduję polską gospodarkę i tutaj też odprowadzam podatki. No, ale wg wykopków to nie jestm patriotką, bo mieszkam i pracuję też za granicą i nie mam prawa wg was wysieć flagi, jak przypada mi okres bycia "tam" a nie "tu"
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@Ejdolf: O facet,
@Magdalie masz prawo wywiesić flagę nikt ci tego nie zabrania. Kłamiesz że budujesz ten kraj, kłamiesz i się denerwujesz bardzo, zaczynasz obrażać, wytykać. Jeżeli mieszkasz tam już kilka lat i tam pracujesz to Polką jesteś tylko z obywatelstwa. Nic nie wnosisz do tego kraju oprócz pouczania innych i obrażania. Mam nadzieję że kiedyś też zabiorą takim osobom możliwość głosowania w Polskich wyborach parlamentarnych.
@Magdalie: to jest nieprawdopodobne co się dzieje w komentarzach! Sympatyczna historia o dziecku, nie o fladze i patriotyzmie! Ja się uśmiechnęłam czytając, sama mam małe dzieci. Dzięki za miłą historyjkę i trzymaj się (najlepiej z dala od ludzi, którzy za szybko wydają wyroki).
@Ejdolf: a gdzie ja cię obrażam? Ty to robisz. Po prostu tobie się w głowie nie mieści, że można pracować w dwóch krajach.
No, ale jak się nie zapierdziela po 12h za minimalną krajową, to faktycznie -może być ci to ciężko zrozumieć.
Pogódź się z tym, że co dwa tygodnie albo latam do Polski na uczelnie, albo zwyczajnie - informuję, że ze względu na rodzinne obowiązki, proszę o przeniesienie na X
@asique: W porządku. Pierwszy miesiąc był najgorszy - mała nie mogła się odnaleźć, dużo płakała, jeszcze mniej spała. Zdecydowaliśmy się na pomoc psychologa i teraz już jest lepiej. Przyzwyczaja się, my unikamy już mieszanek językowych, ze względu na nią. Dziecko z takimi doświadczeniami, nie potrzebuje kolejnych stresujących sytuacji, więc zdecydowaliśmy się w domu rozmawiać tylko w języku jaki ona rozumie i nie męczyć jej polskim, portugalskim czy francuskim. Może za jakiś