Wpis z mikrobloga

Czy jest ktokolwiek poza mną kto uważa za fajne to że bitwa była tak ciemna? Jest klimat, czuć było że jest noc #!$%@?. Zawsze strasznie mnie drażniło że sceny nocne były za jasne, np. Harry Potter w lesie o północy mógłby sobie książkę czytać, we władcy pierścieni to samo.

Oglądałem odcinek w środku dnia w jasnym pomieszczeniu i jestem bardzo zadowolony z efektu

#got #gameofthrones #graotron #niepopularnaopinia
  • 18
@Serrrek: Porównaj sobie te same sceny odrobinę rozjaśnione. Wtedy i jest zachowany wspominany klimat, ale też są naprawdę zajebiste kadry. Ktoś kto wpadł na to, by to wyglądało AŻ tak ciemno jest jakiś dziwny i tyle. Dalszych kadrów nie widać w ogóle przez ciemność, czasami nawet twarzy poszczególnych bohaterów nie widać. Widz nie ma jakiejkolwiek orientacji co się aktualnie dzieje w bitwie, co na przykład nie było problemem przy bitwie o
okradzione - @Serrrek: Porównaj sobie te same sceny odrobinę rozjaśnione. Wtedy i jes...
@Jan_K: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu w pierwszym momencie kiedy mogłem to odpaliłem. A było ok. 12 w słoneczny dzień. Najgorsze możliwe warunki do oglądania. A wszystko widziałem jak należy
@okradzione: No to jest właśnie dokłądnie to o czym pisałem, ten obraz na dole wygląda #!$%@?, bajka Disneya, jasno jak w pochmurny dzień. Noc tak nie wygląda, fajne jest to że panuje taki półmrok, daje to dobry efekt warunków w jakich tam walczyli z trupami.
@Serrrek: Nie tylko Ty ;)
Twórcy wykazali się odwagą decydując się nie tak niski klucz, co się opłaciło.
Efekt jest nie tylko przepiękny od strony artystycznej, ale przede wszystkim sprawia, że my jako widzowie jesteśmy w tej bitwie razem z naszymi bohaterami. Przerażenie, wszechobecna ciemność, zamieć śnieżna itd. - to wszystko sprawia, że zdarzenia na ekranie dosłownie wbijają w fotel.

Ukłon z mojej strony dla reżysera i oświetleniowców, bo przebili tu
@okradzione: @Serrrek: Jasne, że to nie wygląda to może aż tak klimatycznie, przypuszczam jednak, że profesjonalne rozjaśnienie dałoby nieco inne efekty. Natomiast pełna zgoda z @Aztec26626, tak samo zresztą jak z tym materiałem na głównej na ten temat - przez tą ciemność to wygląda jak nagrane w studiu, nie widać, że formacje mają więcej niż 3 rzędy, nie widać twarzy itp. Zmarnowane środki.

Co do tego, że noc tak
Czy jest ktokolwiek poza mną kto uważa za fajne to że bitwa była tak ciemna?


@Serrrek: Mi też się to artystycznie podobało tylko oglądałem w TV, na HBO GO jest tylko 720p i słaba kompresja przez co ta ciemność źle wygląda. Żeby docenić styl tego odcinka trzeba go oglądać w wysokiej rozdzielczości a tego HBO nie oferuje stąd ten hejt na ten element.

@okradzione: No właśnie kadry są ładne i
Widzę wiesz lepiej. Może po prostu masz #!$%@? ekran, nie wiem


@Serrrek: Jak już pisałem - może widziałeś wystarczająco dla Ciebie, nie mam z tym problemu. Natomiast Ty pisałeś, że widziałeś "wszystko jak należy", a nawet specjaliści mówią, że sama paleta ukryła głębię planów. Może masz bardzo niskie wymagania co do tego co należy widzieć na ekranie ¯\_(ツ)_/¯. Sam broniący się autor zdjęć mówił, że trzeba to oglądać w warunkach kinowych
@Serrrek: Tylko, że ten serial to nie jest jakieś niszowe alternatywne kino artystyczne żeby aż tak bawić się formą (twórcy chyba zdawali sobie sprawe, że ich wizja zrealizuje sie tylko na perfekcyjnych ustawieniach ich własnych profesjonalnych monitorów?) Ujęcia swoją drogą ale widoczność to podstawa. Odcinek powinien być nakręcony tak, by wszyscy mogli się dobrze bawić, a w internecie przeważa zdecydowanie jedna opinia - jest za ciemno.