Wpis z mikrobloga

@Andrzej_Jaroslawski: Bardziej mnie ciekawi czy zgłosił fakt do Urzędu Miasta o założeniu działalności gospodarczej pod adresem Szkolna 17. Oczywiście wtedy wyliczana jest dużo większa stawka podatku od nieruchomości.
Takich smaczków są setki, więc jak ktoś jest w miarę ogarnięty to będzie miał spore pole do popisu z pisaniem donosów na Dziąślaka ;)
  • Odpowiedz
@simo_pl: Ale to nie jest tak, Knur musi podpisać umowę najmu powierzchni firmie Suchodolskiego i sam w tym celu nie musi mieć działalności wbija to w PIT. Natomiast Suchodolski musi pokazywać do skarbówki jakies koszty związane z prowadzeniem działności na szkolnej. Nie wolno Knurowi za darmo wynajmować firmie, także muszą spisać jakąś umowę - to wtedy jak go Knur ma się pozbyć? Już nie tylko wymeldowanie, kamery ale i umowę z
  • Odpowiedz
@simo_pl: jeżeli chodzi o donosy na dziąślaka :
Zacząłbym od tego że produkcja odbywa się na sprzęcie niewiadomego pochodzenia, nie ma faktur za kupno kamer na firmę czy wynajmu kamer do produkcji. Struś musi kamerę kupić na firmę, zalegalizować windowsa bo nie wolno mu jako firmie na piracie lecieć :D
  • Odpowiedz
@alfons-metody: Racja, racja. Ja to tylko tak w skrócie bardzo opisałem. Swoją drogą nadal nie wiem jak Knura jeszcze komornik nie zjadł przez te wszystkie wałki i nieujawniony zarobek. Ciekawe też czy dla Majora sprawa z założeniem DG zakończy problem tego, że całą kasę z lajtów i kanału zarabiał wtedy, kiedy tak naprawdę nie mógł tego robić bo był zarejestrowany jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy.

/edit
Nie no, z tą
  • Odpowiedz
@simo_pl: nawet jezeli kamere nabyl wczesniej to musi ja przekazac dla inwentarzu firmy jezeli teraz jest wykorzystywana komercyjnie a nie prywatnie. Czyli piszemy do US donos ze dziaslak pracuje na sprzecie niewiadomego pochodzenia produkuje filmy, skarbowka pisze do niego by wykazal pochodzenie sprzetu uzywanego do produkcji filmow i jaki to sprzet jest, gdzie sa rachunki za to. Strus sie gubi w tym momencie, nie ma przesrane ale musi biegac po urzedach
  • Odpowiedz
@piSSowiec39: Krzychu zarejestrowany w PUP? Nie kojarzę, żeby tak było. Major na filmach kilka razy wspominał, że nie stawiał się na wizyty i go wywalili z rejestru. To już było grubo ponad rok temu. Zresztą już nawet po pobycie w Choroszczy dostał rachunek za tę przyjemność ;)
  • Odpowiedz