Wpis z mikrobloga

10 dni adaptacji w liczbach.

Poziom ketonów - 4,6 mmol/L - nie, nie grozi mi kwasica ketonowa, dotyczy to jedyne osób, które chorują na cukrzycę, a do 20 mmol/L jeszcze i tak dużo brakuje.

Glukoza na czczo - 4,2 mmol/L (75,6 mg/dL)

Glukoza po jedzeniu:

Po 30 minutach - 4,4 mmol/L (79,2 mg/dL)
Po 60 minutach - 4,7 mmol/L (84,6 mg/dL)
Po 90 minutach - 4,7 mmol/L (84,6 mg/dL)
Po 120 minutach - 4,7 mmol/L (84,6 mg/dL)

Zwiększyłem od wczoraj węglowodany z 20 do 35 gramów/dobę. Białko 1,1 g/kgmc. Ciekawe co się będzie działo za tydzień.

Brak jakichkolwiek negatywnych efektów ubocznych. Czuję się świetnie. Jedynie nieduże osłabienie podczas aktywności fizycznej - norma.

Pic. rel.: Cukinia faszerowana mięsem mielonym wołowym z mascarpone i serem żółtym. Kapusta kiszona (jestem od niej uzależniony) smażona na smalcu z czerwoną słodką papryką w proszku, kurkumą, tabasco i natką pietruszki.

B: 46,1 g
T: 112,9 g
W: 13 g
Kcal: 1252

#keto
Pobierz dietyloamoniowy - 10 dni adaptacji w liczbach.

Poziom ketonów - 4,6 mmol/L - nie, ...
źródło: comment_T2lNpgqsZNY48QP16Ahwp5HPxWu261sV.jpg
  • 9
@ElCiesiel: Proste jak jajecznica. Przetnij cukinię na pół i wydrąż w niej łyżką na całej długości pestki i trochę miąższu. Zrób mięso mielone tak jak lubisz, przypraw jak lubisz (u mnie curry, pietruszka). Na koniec dodaj do mięsa mascarpone i poczekaj aż się rozpuści. Nafaszeruj nim cukinię, przykryj serem żółtym i do pieca na 15-20 minut (200 stopni C). Na koniec najlepiej włączyć w piekarniku zapiekanie od góry żeby się ser