Wpis z mikrobloga

#praca #ochrona #pip #kiciochpyta
Mirki mam sprawe, mam znajomą która była zatrudniona o umowe o pracę w firmie ochroniarskiej. Miała na stałe przydzielony obiekt, a pracodawca wysłał ją na kurs ochroniarski, który był sponsorowany przez firmę. Nie otrzymała pozytywnej opinii od okulisty, przez co nie otrzymała licencji ochroniarskiej (nie chodziło o licencję z bronią). Do firmy weszła kontrola i okazało się, że obiekt, który wcześniej był jej przydzielony wymaga licencji ochroniarza, więc przez około 3 tyg. musiała czekać na telefon czy zostanie wezwana do pracy. Po tym czasie dostała telefon, aby w ciągu 2h stawiła się na nowym obiekcie, problem polegał na tym, że mieszka na "#!$%@?" i nie było opcji aby w tym czasie dojechała na obiekt, o czym poinformowała. Pracodawca zrozumiał sytuację po czym na następny dzień przyznał jej nowy obiekt na stałe od następnego tygodnia. Następnie musiała iść na zwolnienie lekarskie. W trakcie zwolnienia lekarskiego dostała telefon o zwolnieniu dyscyplinarnym, z powodu nie stawienia się do pracy na obiekcie 2-gim, które wymieniłem (tj. ten w którym poinformowała, że nie zdarzy dojechać w ciągu 2h.).

I teraz mam pytanie, co w takiej sytuacji powinna zrobić, czy pracodawca może zwolnić ją z pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego? Czy skoro pracodawca "zrozumiał" sytuacje, że nie jest w stanie dotrzeć na czas, może zwolnić pracownika?
  • 3
@mastift: w jakim sensie ciągle?
Na 1. obiekcie pracowala dopóki nie wpadła kontrola, na 2. tak jak napisałem - odpowiedziala ze nie jest w stanie dojechac na czas, a na 3. nawet nie miala mozliwosci zaczac pracy. Dzis dostala telefon ze zwolnieniem, a od przyszlego tygodnia miala zaczac tam pracę