Wpis z mikrobloga

  • 0
@Sanus7 szczerze mówiąc to i rodzinnego i interniste jestem w stanie ogarnąć w jeden dzień dlatego nie wiem na którego się zdecydować.
Kortyzol 895, norma do 536
Kwas moczowy 6,7 norma 6,1
D-dimer 1,09 norma <0,5
Aptt 21,9 norma od 25,4
Inr 0,87 norma od 0,9

Ogólnie to nie moim zdaniem nie ma wielkiego dramatu z drugiej strony skoro aż zadzwonili z laboratorium, że jest źle to chyba coś jest na rzeczy..
  • Odpowiedz
@Yankumiii: Te wyniki świadczą o zbyt wysokiej krzepliwości krwi co może grozić zatorem/zakrzepem. Mój rodzinny jest jednocześnie internista, a twój ma spcecke z rodzinnej rozumiem? Bo najszybciej do rodzinnego się dostaniesz i jeśli się nie zna niech da dalej skierowanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sanus7 właśnie nie wiem. Oddawałam krew ok 9, wszystkie badania mają przyjęcie po 11 a kortyzol, insulina i witamina b ma przyjecie po północy. Myślałam, że może gdzieś to "wyslali" do innego laboratorium ¯_(ツ)_/¯
I dlatego też nie wiem jak interpretować wynik bo oddalam rano ale oni dostali w nocy wiec wtf
  • Odpowiedz
@Yankumiii: zator płucny głównie duszność meczliwosc może ból w klacie. Zator w kończynie ból kończyny , niedokrwienie, bladość skory. Udar niedokrwienny to wiadomo. Ale spokojnie tylko mowie ze parametry świadczą o zagęszczeniu ale tez nie są wywalone w kosmos. Woda rozrzedzi krew nieco ale to nie leczenie :)
  • Odpowiedz
@Sanus7: nie straszę tylko zapytał co mogą oznaczać te wyniki :) D-Dimery zawsze chirurg naczyniowy sprawdza głównie przy zatorowosci kończyny. Ale tez pisałam ze nie są w kosmos. Żeby poszedł do internisty. Jednak labor dzwonił, a dzwonią jak jest coś niepokojącego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Barzancica kurde, kilka razy zdarzyło mi się, że obudziłam się w nocy bo jakoś mi tak dziwnie było, czułam się jakby słoń mi siedział na klatce i nie chciał zejść ( ͡° ʖ̯ ͡°) jutro umówię się do internisty, zobacze co powie..
  • Odpowiedz
  • 0
@Barzancica ale nie musisz mi mówić do czego służą te badania, nie masz pełnego obrazu klinicznego, nie masz liczby płytek lub jeszcze dynamiki zmian, wiele też wnosi faza przedlaboratoryjna, a Ty z zatorowością wyjeżdżasz
  • Odpowiedz
@Sanus7: po pierwsze zaczęłam od tego ze jest problem z nadmierna krzepliwością. A konsekwencja tego może być zator/zakrzep. Ale nie musi, pisze tylko by iść do internisty.
  • Odpowiedz