Wpis z mikrobloga

Troche z reddit'a (+ kilka hipotez wlasnych) po finale (o postaciach, ktore moga/beda mialy wplyw na ostatni sezon):
God / Chuck:
- rzekomo mial sie pojawic po raz pierwszy w odcinku pt.: "The Monster at the End of this Book"
- pojawila sie hipoteza, ze w/w nawet Amare #!$%@? jako kukle w swojej opowiesci


- wszystko od A do Z co do tej pory bylo w SVN'ie ponoc jego wina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Void/Empty:
- w ostatnim odcinku jest ukazany chyba on sam (luckowi troche oczy swiecily od marihuaahany ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- sam stwierdzil (bodajze kiedy Castiel wyladowal u niego), ze

Even God doesn't reach here

co moze byc jednak nie do konca racja, bo nietoperza skladal do kupy X razy z tamtej okolicy
- gdy sobie buszowal po niebie w poszukiwaniu Jack'a, Chuck mial #!$%@?
- nie lubil jak ktos "nie spal" pomimo tego, ze w ostatnim odcinku raczej mu to wisi, ze Billy sobie szweda sie po jego dzielni ( ͡° ͜ʖ ͡°)...poza tym dobil targu wczesniej z nietoperzem nt. Jack'a

Billy/Reaper:
- Chuck stwierdzil, ze lubil starego Reaper'a, bo byl nazwijmy to "staroswiecki"
- jeszcze stary Reaper stwierdzil w ktoryms odcinku, ze

Death will even come for God


- Sobie smiga miedzy wymiarami (po Jack'a wpadla do voidlandu jak Janusz z Grazyna na wyprzedaz do marketu ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Amara:
- reddit sugerowal, ze jest wymyslem historii pisanej przez Chuck'a, ale to raczej nie pasuje, poniewaz trza bylo Chuck'a + X(chyba lucka i reszte arch'ow do jej zamkniecia) wiec fragment mowiacy, ze Chuck i Amara stoja na rowni sobie ma sens

Moje zlote strzaly:
"



"The End"


Muzyka


S15





PS Mam nadzieje, ze scenarzysci i cala rezyserka odpowiedzialna za final bedzie caly ostatni sezon #!$%@? ( ͡ ͜ʖ ͡)

#supernatural #serial #seriale
  • 8
  • Odpowiedz
Jedyne czego nie dalem rady wylapac, to symbol od Void'a - kopniete o 180 stopni "h" - moze "n" od nothing/-ness (ang.), pochodzenie - stary wloski, wykladnia pod lacine - cholera wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ketrish: a to nie był krzyżyk tak jak ksiądz robi błogosławi?

Ogólnie fajne podsumowanie zrobiłeś. Mam wrażenie że od początku wiedzieli jak będzie wyglądał koniec serialu i to było zaplanowane.

Wszystko
  • Odpowiedz
@ketrish: Dokładnie. Chuck powiedział story;s over. Welcome to the end. Więc na mój chłopski rozum wycofał efekty "efekty" powieści które pisał - stąd te sceny z pojawiającymi się potworami z pierwszego sezonu. Wyglądało to tak jakby wszystko czego dokonali czyli każde pojedyncze polowanie na zwykłe potwory "tygodnia" czy jakieś żółtookie zostały zresetowane a one same powróciły. Ciekaw jestem jak to będzie z tymi mocniejszymi demonami, Crowley, Lucyfer te wszystkie archanioły jak
  • Odpowiedz
Crowley


@majzter: o ile chyba kazdy chcialby zobaczyc tego aktora ponownie (ze wzgledu na postac czy umiejetnosci aktorskie), to na reddit'cie wyczytalem (bez zadnego zrodla), iz aktor raczej nie wroci do tej serii (a szkoda)

Lucyfer

Lucek w pustce siedzi wiec tutaj nie byla zadna wykladnia przedlozona widzowi, tj. czy Chuck ma jakas moc na "tym terenie" (chociaz nietoperza skladal juz ( ͡° ͜ʖ ͡°))

a to
  • Odpowiedz
@ketrish: To byłoby coś świetnego na moje ( ͡° ͜ʖ ͡°) i te sceny dają taką nadzieje. Krwawa Marry, ten klaun, ten duch co wsiadał do aut. Szkoda że nie pokazali z różnych sezonów tych potworów tylko z 1. Tak to by wyglądało jakby Chuck usunął cały swój udział przecież to on kierował życiem Sama i Deana on jest odpowiedzialny za wszystkie ich perypetie i teraz zwyczajnie
  • Odpowiedz
@majzter: to teraz pozostaje pytanie - od ktorego momentu Chuck maczal palce albowiem tu mozna wejsc w blad interstellar'a (nieskonczona rekurencja), tj. jezeli on kierowal zoltookim, to ich matka nie ginie, ojciec nie idzie w combo i jest american dream tyle, ze jej wplyw na np.: druga rzeczywistosc (ta z ktorej Michael przylecial), Jack'a itd. - nie istnieje i sie tworzy rekurencja nieskonczona aka BSOD ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@ketrish: Nie byłoby opcji tego ogarnąć w takiej ilości odcinków, chyba że niektóre by trwały po 80 minut EWENTUALNIE jakby zrobili to z przeskokiem czasowym i pokazywali akcje która się dzieje obecnie + retrospekcje z ponownymi walkami z najmocniejszymi przeciwnikami. Niestety jak to bywa często my jako widzowie wymyślamy różne teorie a scenarzyści idą po najcieńszej linii oporu xD. Tylko co miałyby znaczyć te sceny z "przeszłości" i przywróconymi potworami jak
  • Odpowiedz
@majzter: i tak i nie - Lucka stworzyli tak, ze sobie kreowal rzeczywistosc wokol siebie, a Jack bedac o poziom wyzej nie ogarnia tematu (moze guide manual by Billy :D), ktory pewno moglby naprawic "dwoma slowami"


btw kto obecnie rzadzil w piekle przed finalem ?
  • Odpowiedz
@ketrish: hmm szczerze, nie pamiętam. nawet nie wiem czy był jakiś wątek z piekłem po śmierci Crowleya? chyba była tylko gadka o tym że tam trwa wojna o panowanie. Na moje scenarzyści nie mieli pomysłu na pociągnięcie tego wątku z piekłem i go póki co "zamkneli" razem ze śmiercią Crowleya
  • Odpowiedz