Wpis z mikrobloga

Cześć mircy. Mam takie pytanko do ludzi korzystających z #revolut . Mieszkam w #uk i zamówiłem sobie już karte i wszystko aktywowałem bla bla. Niedługo jadę do Polski na parę dni i moje pytanie brzmi - jeśli będę płacił kartą revolut w Polsce to będę płacił jakieś prowizje? Obecnie zawsze to robiłem w ten sposób, że wyplacałem pieniądze i wymieniałem je w kantorze oraz płaciłem brytyjską kartą i przeliczało mi na złotówki w całkiem dobrym kursie, ale za każdą płatność płaciłem około funta za international fee. Zastanawiam się jak najlepiej wykorzystać to konto revolut bo już mam dość złodziejskich kantorów i chodzenia wszędzie z gotówką.
  • 11
@MichaelT128: wow to super. Czyli w tym momencie przykładowo - przelewam 100 funtów na konto revolut, zmieniam walutę na polską i w tym momencie w każdym terminalu jak i bankomacie wybieram PLN jeśli dobrze wszystko rozumiem i nie powinienem zapłacić żadnej prowizji tak?
@rzabkatoja: Doladowujesz GBP i nie musisz nawet zmieniac na PLN, Revolut robi to automatycznie.
Chyba, że będziesz płacił w weekend (gorszy przelicznik) - wtedy warto sobie zamienić przed sobotą i niedzielą w appce na PLN.

I jak się będą pytać terminale w sklepach o przewalutowanie - nie zgadzasz się - czyli "NIE", albo czerwony, albo coś w rodzaju - "obciążenia karty w walucie lokalnej/kraju w którym jesteś", bo Revolut sam przeliczy.