Wpis z mikrobloga

#krtptowaluty Wczoraj w nocy wydarzył sie jeden z najgorszych koszmarów dla krypto, o ktorego mozliwosci często wspominano: Oficjalne ogłoszenie ze theter nie ma pokrycia, zaraz po tym info ze Bitfinex nie ma plynnosci i jeszcze przez chwile plątało sie info ze Bitfinex został zhakowany. Przyznam ze mnie zmroziło, bylem pewny ze świeczka wjedzie mi do piwnicy. I co? I nic, cos pięknego-spadło z 5%, po dobie prawie odrobione, no panic sell. Wiecie co Bitcoin jest mocny, mocniejszy niz kiedykolwiek, skoro przetrzymał taki stress test i po 24h jesteśmy niemal z powrotem. MOOOOOONNNNNN.
#bitcoin
  • 57
@tlaziuk: nie, okazało sie ze theter i BTC to dwie różne sprawy, nie ma powodu żeby problemy Thetera wplywaly na BTC,
Przy okazji; Rano okazało sie ze Theter mial pokrycie, tyle ze władze między innymi Polskie zarekwirowały bezprawnie bitfineksowi 800m$, wiec ten żeby nie stracić płynności podjął kasę z depozytu Thetera, dopisując w zamian do Thetera ta zajęta przez PL, USA i kogoś tam jeszcze- operacja bez wątpienia nielegalna, ale jednak
@Obruni: Jakie oficjalne ogłoszenie? To są podejrzenia.
Przecież USA od dawna atakowałą Finexa przez tether. Dlatego uciekali z kontami po różnych krajach.

Finex jest z HongKongu. #!$%@? do nich ma USA.
Oni chcą zniszczyć finexa z powodu tethera, to oczywiste przecież. To taka proteza USD, której obroty są ogromne i tu nawet nie chodzi o sam rynek krypto. Ludzie niezwiązani z krypto moga używać tethera do transferów USD na świecie. Tu
@kamil-wasniewski: Tez sie obawiam, ze może to być początek jakiejś zmasowanej akcji na BTC, ale poki co jakby mi ktoś wczoraj, kiedy sie zaczęło powiedział ze dzisiaj kurs wroci , w życiu bym nie uwierzyl
@Obruni: CO ma prokurator do ewentualnych strat Finexa, giełdy z HongKongu?
Czy USA się zajmowała kiedykolwiek jakimikolwiek giełdam spoza ich jurysdykcji, które padały, były okradane itp?
Nigdy.

Zastanów się co do giełdy z HongKongu ma USA i dlaczego tak bardzo isę nimi interesują? Co im do tego?
Oni się boja tethera. Nie mogą pozwolić na to żeby coś takiego funkcjonowało.

W ostatnim czasie pojawił się wysyp chyba z kilkunastu stablecoinów USD
@kamil-wasniewski: Właśnie to wytłumaczyłem przed chwilą.

O tetherze ty i wielu innych majaczycie bez najmniejszego dowodu od dawna. Tu chodzi o te zajęte fiaty u nas w Skierniewicach i jest podejrzenie pokrycia ich Tetherem.

Tyle że to ewentualnie ise odbyło niedawno i nie ma nic wspólnego z jakimiś farmazonami o braku pokrycia w tetcherze.

Zastanó się lepiej ile to juz lat USA się dopierdoala do finexa na rózne sposoby. I to
@kamil-wasniewski: nie ma zlej miom zdaniem. A ze atakuja Thetera to bylo by logiczne bo jest najwiekszy., choc tu sie zabardzo z Cyberem nie zgadzam. Co by im mial przeszkadzac Theter- przeciez to dolar wpuszczony do sieci. póki Theter ma zabezpieczenie w $ jest takin samym dolcem jak papierowy
@Obruni: No #!$%@?. Pierwszy raz w historii ktoś im wyjął spod kontroli ich własnego fiata. Nie mogą go kontrolować, śledzić dokładnie (pseudoanonimowość), nie mogą go zająć ani nic z nim zrobić.
Tak jakby miel izwiązane ręce. Jedyne co mogą robić to bezradnie patrzeć w blok explorer jak ludzi ich fiatem obracaja :D
@cyberpunkbtc: Najwidoczniej mają jakieś niejasne powiązania, które pakują ich w kłopoty. Wątpię żeby się do nich czepiali bo nazwa im się nie podoba albo że emitują własnego stable coina.
Możliwe że jest to wielka pralnia pieniędzy tylko nie mają jak tego udowodnić.
@Obruni: @kamil-wasniewski: Teraz głoszą że Tether nie ma całkowitego pokrycia i dlatego konta powinny zostać zamrożone :D

No ja #!$%@?ę... przecież to jakaś komedia. Prokuratura USA, taka dobroduszna w trosce o róznych użytkowników Finexa z całego świata chce dla ich dobra powstrzymać Tether ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Nie, wcale tu nie
@cyberpunkbtc: hej, bardziej nie wiedza co sie dzieje z papierowym dolarem, gdzie jest, kto nim obraca itd, ale maja to gdzieś, bo i tak emitentami jest bank rezerw, poza tym przy pomocy inflacji mogą zdalnie obniżyć wartość $ w czyjejs kieszeni i przecież dokładnie tak samo jest z Theteram, może se być na explorerze, ważne ze taka sama ilosc $ musi być zdeponowana, wiec kontrola jest.
Najwidoczniej mają jakieś niejasne powiązania, które pakują ich w kłopoty.


Taa. Od lat szukano na różne sposoby czegoś żeby się #!$%@?ć do Finexa i nigdy się nie udawał oznaleźć. Tyle prób bezskutecznie. TERAZ OGŁASZAJĄ :D

Wątpię żeby się do nich czepiali bo nazwa im się nie podoba albo że emitują własnego stable coina.


@kamil-wasniewski: Ja #!$%@?ę. Jaki ty jesteś ciemny. Ja naprawdę bardzo prostym językiem opisałem dlaczego chcą zniszczyć tether. Jaka
hej, bardziej nie wiedza co sie dzieje z papierowym dolarem, gdzie jest, kto nim obraca itd, ale maja to gdzieś, bo i tak emitentami jest bank rezerw


@Obruni: Jak to? Przecież to tak nie działa. Każdy emitent każdej waluty ma całkowitą kontrolę nad nią.
To nie jest tak że jak jakiś bank w Wietnamie, Chinach czy Rosji sobie otwiera samodzielnie konta walutowe USD i USA nie mają pojęcia co tam się
jak dolar wyjęty z pod kontroli? Nie różni się to niczym od innych tego typu projektów. Jedyną różnicą jest to u kogo zdeponowane są dolary.


@kamil-wasniewski: Ja #!$%@?. Jak sie nie różni? PRZECIEŻ KAŻDY INNY STABLECOIN JEST POD KONTROLĄ SECU! Każdego innego stablecoina mogą zająć, zablokować i robić z nim co chcą.

Przestań już pierdoić głupoty :D