Wpis z mikrobloga

Polski Guardiola jako osoba krytykująca system ESA 37 od samego początku jego istnienia uważa, że jedynym rozwiązaniem dla #ekstraklasa jest jej rozszerzenie do 18 zespołów.

Dziwię się trenerom i ludziom w klubach, że nikt nie mówi o terminarzu. Jedynym rozwiązaniem dla mnie jest 18-zespołowa liga. Bardzo trudno ustabilizować formę, nie ma czasu na poprawę, gdyż zajmujemy się stawianiem na nogi zawodników, a nie można popracować nad wyeliminowaniem błędów.


Pytanie tylko, czy w Polsce znalazłoby się 18 klubów ze stadionami spełniającymi normy ekstraklasowe.

#mecz #pilkanozna
  • 10
@Kimbaloula: Tak na szybko to wydaje mi się, że jeszcze Nieciecza i z II ligi Widzew, Łęczna, jeszcze niżej Lublin dysponuje odpowiednim stadionem, nie wiem jak tam obiekt w Chorzowie. Może jeszcze jakieś obiekty by się znalazły, ale generalnie raczej rzeźba w gównie.
@rooger: To wtedy trzeba sięgać jeszcze głębiej - ja podałem te, które znajdują się stosunkowo najwyżej (może Stal Mielec jeszcze, bo chyba ma już podgrzewaną murawę). W II lidze jest jeszcze Bełchatów i Radomiak budujący stadion.
@przegryw_ale_wygryw 18 drużyn w Ekstraklasie to najlepsze rozwiązanie. Poziom emocji byłby niższy ale:

-Kasa podzielona na więcej drużyn.

- Zespoly ze środka tabeli w ostatnich kolejkach mogłyby bez stresu ogrywać młodych. Obecnie więcej drużyn ma nóż na gardle i zamiast ogrywać juniorów muszą stawiać na 30 letnich Słowaków.

- mniej spotkań spowoduje trochę dłuższe wakacje. Dzisiaj musimy zaczynać przygotowania bardzo wcześnie ze względu na europejskie puchary. W lidze angielskiej lub niemieckiej zaczynają
@rooger: Stadion Śląski w Chorzowie spełnia warunki ale przy obecnym stanie rzeczy może derby Górnego Śląska by zapełniły ten obiekt, w innym wypadku byłby wielkim molochem zapełnionym przez średnio kilka tysięcy osób. Śląska piłka za przeproszeniem jest w dupie w porównaniu do tego co było jeszcze kilka lat temu. Górnik walczy o utrzymanie, Ruch leci na łeb na szyję (z czterech klubów obecnie znajdujących się w strefie spadkowej 2 ligi to
@Czaki_Cie_Zje: Śląska piła w dupie? Raków Częstochowa deklasacja 1 ligi i awans do ekstraklasy. Piast Gliwice praktycznie zapewnione 3 miejsce w Ekstraklasie. Górnik Zabrze zapewnione utrzymanie w lidze. Które województwo może pochwalić się 3 klubami w elicie?
@b1tz: Dolnoślaskie ma 3 kluby w Ekstraklasie : Śląsk Wrocław, Miedź Legnica i Zagłębie Lubin. Dwa pierwsze zespoły drżą o utrzymanie
Natomiast śląskie ma aż 4 kluby: Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa
Żadne inne województwo nie może pochwalić się takim wynikiem. Jednak ta śląska piłka nie jest "w dupie"