Wpis z mikrobloga

Mirki od #corel #grafikakomputerowa #grafikawektorowa #pracbaza

Moja znajoma wysłała logo w pliku .PNG do agencji reklamowej aby wykonać pieczątkę.
Pani z agencji powiedziała, że nie może nic zrobić bo musi mieć cyt. "plik przerobiony na krzywe z możliwością dalszej edycji"
Zadzwoniłem do Niej i faktycznie mi powiedziała to samo.
Z tego co wiem, takie pliki obsługuje i tworzy Corel. Zapytałem więc Pani czy chodzi o format Corela a Ona nie wiedziała i mówiła w kółko o tych krzywych. Zapytałem się jej więc czy będzie robić tą pieczątkę w Corelu. Powiedziała, że tak.
I teraz nie rozumiem, czemu ta Pani sama sobie nie zrobi krzywych z tego .PNG w swoim Corelu ? Przecież ja jako klient Corela nie muszę posiadać ? Czy ja trafiłem na jakąś amatorszczyznę? Czy to jest normalne, wymagać tego od klienta?

???? Zmienić agencję czy szukać konwerterów?????
  • 6
@kidi1: Potrzebny jest plik wektorowy, a więc logo w corelu, ai, eps czy svg. Przerabianie takich plików nie należy do obowiązków agencji.

@eroctori: Można przerobić przy pomocy opcji traceowania, ręcznie bądź metodą mieszaną, w zależności od stopnia skomplikowania logotypu i rozdzielczości pliku png.
@xandra
@kidi1
Wszystko zależy od stopnia skomplikowania grafiki - kształtów oraz kolorów. Najlepiej byłoby rozważyć przerysowanie tego na wektor od zera, w wolnej chwili.

Dobry wektor będzie bardzo lekkim plikiem co się fajnie sprawdza np. przy stronach internetowych. Obrazek taki wygląda świetnie na ekranach o dużej gęstości pikseli (wszelkie lepsze urządzenia mobilne).