Wpis z mikrobloga

Przed państwem zakandel (zapiekanka + frikandela), pogromca lumpi, kapsalonu i kebaba
wymaga dopracowania, to jest prototyp, na chwilę obecną cena przygotowania wynosi ok 30€ / sztuka
#holandia

pomysł narodził się tutaj:
https://www.wykop.pl/link/4913875/comment/64930957/#comment-64930957

proszę na pw napisać jeśli chcesz go sprzedawać u siebie w lokalu, chcę 80 euro centów od każdej sprzedanej sztuki
j.....p - Przed państwem zakandel (zapiekanka + frikandela), pogromca lumpi, kapsalon...

źródło: comment_gjzESyzap8qyTBRLAPOn8bptQ2ZzFWVY.jpg

Pobierz
  • 35
Kultura nierozwijana zanika

A Ty co dzisiaj zrobiles dla polskiej kultury? Ja wymyslilem nowa potrawe ktora ma szanse zawojowac budy z jedzieniem i ograniczyc wyzysk Wietnamczykow
@Simon420: ma tyle ze znajduje sie w srodku zapiekanki, jest to lepsze polaczenie od tych frikandel zapiekanych w ciescie francuskim takie nie nadaja sie na danie z budy. A sama zapiekanka nie daje tyle energii co taka polaczona z frikandela.

Teraz postaram sie opracowac sposob aby zmiescic sie w 5€/sztuka, w tej cenie to moze byc hit tego lata
@Simon420: kupowalem skladniki w Jumbo, staralem sie te tanie brac, w linku masz zdiecie paragonu bylo tam ok 13€ skladniki, 30€ robocizna (z wyjsciem do sklepu i zmywaniem robilem ok godzine) i amortyzacja kuchni ok 15€

Musze sie skonsultowac z mirkami zyjacymi za 100€ / miesiac oni mi cos doradza Jak zrobic ta przekonske taniej, ja nie mam pojecia Jak oni to robia, ja bym pewnie skonczy ba kupowaniy maki, lepieniu
@Simon420: frikandele sa tak niedobre ze nikt ich nie kupuje tak ze na kazdym rogu ulicy zalegaja w snackbarach bo nikt ich nie chce

A polskie schabowe sa tak dobre i tak tanie ze wszyscy je wykupili i juz nigdzie wiecej nie idzie ich dostac bo sprzedane... Szukam pewnej pasty aby Ci wkleic
@Simon420: @urwis69:

Możecie nalać polaczkowi Don Perignona, albo dobrej whisky 18 letniej. Polaczek wypije duszkiem i powie, że cierpkie i jakieś mdłe. Dacie polakowi trufli to powie, że to jakiś zgniły czosnek. Zaparzycie polaczkowi dobrego espresso z dobrej, ręcznej maszyny, z świeżo mielonych ziaren bardzo dobrej jakości, powie że jakaś mała ta kawa i w ogóle kwaśna i i dziwnie smakuje. Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4 z was, biedaki