Wpis z mikrobloga

#komputery #hardware #hdd #siec

Kupiłem sobie zewnętrzny dysk twardy celem podłączenia go pod router. Niestety okazuje się że dysk podłącza się za pomocą y-usb (dwa złącza) a w routerze mam tylko jeden port ;_; Da się zrobić coś co pozwoli jednak podłączyć ten dysk? Próbowałem już z hubem (pasywny) ale nie działa. Aktywny da radę?
  • 19
@Benzen: z tego co napisali to y-usb ma dostarczyć dyskowi dodatkowe zasilanie ze względu na wydajność prądową portu usb, wychodzi na to, że jedną z wtyczek możesz podłączyć do gniazdkowego zasilacza USB, a drugą do routera i powinno śmigać
@Benzen: jedna wtyczka (nie wiem czy jest oznaczona) powinna mieć 4 żyły, a druga tylko dwie zasilające o ile dobrze zrozumiałem zamysł. no to musisz dać jakiś przedłużacz albo kupić i podłączyć zasilacz z portem USB, wtedy powinno śmigać.
@dreaper: Znalazłem "przedłużacz" do USB i rzeczywiście działa. Z tym że nie ma oznaczonego wtyku a oba mają 4 żyły, więc albo dobrze trafiłem za pierwszym razem, albo pierwszy podłączony staje się tym od transferu danych. W każdym razie dzięki za pomoc.