Wpis z mikrobloga

nie wiem, czy moge tutaj "zmniejszyć" swój podatek?
z jednej strony:

Kwota kosztów z PIT-11 jest niższa od przysługującego Ci limitu. Możesz skorzystać z limitu maksymalnego, jeżeli chociaż jeden dzień w każdym miesiącu mieszkałeś poza miejscowością, w której jest Twój zakład pracy.


do pracy mam 100km, dojeżdżam samochodem
natomiast tutaj est informacja, że:

Podwyższenie kosztów możliwe na podstawie imiennych biletów okresowych na przejazdy do pracy koleją, autobusem, promem lub środkami komunikacji miejskiej, przy czym pracodawca nie dokonał zwrotu tych kosztów.


więc wychodzi chyba na to, że nie łapię się na ten "bonus"?

btw, rozumiem limit tej kwoty to 139,06 zł miesięcznie, za każdy przepracowany miesiąc?


#pit #epit #rozliczenie #rozliczeniepodatkowe
Marcinnx - nie wiem, czy moge tutaj "zmniejszyć" swój podatek? 
z jednej strony:
Kwo...

źródło: comment_O8ifRCtxC1YLrWHO2nqNyJ1u5TTdJwyc.jpg

Pobierz
  • 3
@Marcinnx:
Tu kilka rzeczy należy poruszyć.
Pierwsze, nie korzystaj z www.e-pity.pl bo cię tylko zmylą.

Drugie, koszty uzyskania przychodów przy pracy na etat są określone ryczałtowo; masz tylko dwie możliwości do wyboru:
- albo 111,25 zł miesięcznie (tzn. do 1335 zł rocznie) jeśli zakład pracy jest w tej samej miejscowości co miejsce zamieszkania;
- albo 139,06 zł miesięcznie (tzn. do 1668,72 zł rocznie) jeśli zakład pracy jest poza miejscowością zamieszkania.

W
@potrzebie:

Pierwsze, nie korzystaj z www.e-pity.pl bo cię tylko zmylą.


nie bardzo mam wyjście, mało czasu zostało, a w dodatku wyjeżdżam jutro na tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a więc podsumowując, zakład pracy standardowo wpisał 556,24zł (ciekawe dlaczego nie 556,25?), ale jako że mieszkam w innej miejscowości, to bez skrupułów wybieram 139.06/mies i cieszę się ze zwrotu większego o 50zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°