Wpis z mikrobloga

Wiele osób od paru się śmiało się ''haha na Ukrainie komik będzie prezydentem, ja ci nie mogę''.

Więc informuję; Zeleński ma wykształcenie prawnicze, kilka firm i od dawna lata se z oligarchami odrzutowcami.

Co tu bardziej śmiesznego od głosowania na muzyka Kukiza czy Korwina, który również jest po części komikiem.
Na każdym z nich Zeleński w czymś góruje. Nad Kukizem ukończonymi studiami, nad utopijnym teoretykiem Korwinem zdobytym prywatnie majątkiem, a nie ze spadku i już po wejściu do polityki dzięki naiwności kolejnych pokoleń kucy.
Nad obydwoma wsparciem potężnego biznesu, a nie mikroskopijnego w rodzaju jakiegoś gościa od małych browarów.
Na dodatek już teraz Zeleński spotkał się z prezydentem Francji, a wymienieni są politykami od lat, a sprowadzają jakiś marginalnych faszystów i nawet Le Pen odmówiła przyjęcia Korwina do koalicji.
Wkrótce Zeleński będzie dowodził silniejszą armią od PL (wg słów Korwina), a taki Kukizek jeszcze niedawno opowiadał, że Macierewicz to jeden z najlepszych ministrów obrony jakich miała RP.

#ukraina #neuropa
#polityka #4konserwy
  • 44
  • Odpowiedz
Ten moment gdy @szurszur próbuje wszystkich przekonać, że preferencje polityczne na Ukrainie są mniej idiotyczne niż w Polsce. Otóż nie są.


@Adam_Wolf: Nie robię tego. Tam populizm króluje.

Zestawienie marginesu politycznego w Polsce typu: Kukiz i Korwin, bez żadnych szans na rządy, z obecnym wyborem na Ukrainie jest taki idiotyczne, że szkoda tego komentować.


@Adam_Wolf: Ale ja zestawiam to z komentarzami na Wykopie gdzie te osoby sa bardzo popularne i
  • Odpowiedz
@szurszur: ale przecież Korwin nic nie znaczy poza Wykopem, a tamten będzie prezydentem, którego jedyną koncepcją dla kraju jest powielanie scenariusza serialu w którym grał albo słuchanie swojego możnego mocodawcy.
  • Odpowiedz
@Asarhaddon Mimo wszystko Korwin jest europosłem. A to niestety duże pole do tego by rosyjskie media nadały jego wypowiedziom duża rangę. Jak zagraniczny widz zobaczy podpis 'europosel' to nie będzie wnikał, że tak naprawdę ten człowiek dla większości Polaków jest memem
  • Odpowiedz
@szurszur Nic nie zdziałasz wykopki jak zawsze #!$%@?ą trzy po trzy na tematy, o których nie mają pojęcia. Największe mądrale na całym świecie, te same osoby co wybrały długopis na prezydenta, a smieją się z Ukrainy i Zelenskiego, którego nikt na poważnie nie brał na początku roku, a w piątek zniszczył w debacie Poroszenko i raczej na pewno zostanie Prezydentem.
  • Odpowiedz
@szurszur: to wina polskich mediów, że tak jest postrzegany. Nagłówki na RMF, TVN i wielu innych zaczyna się od słowa "komik wygrywa/prowadzi". Pytałem rodzinę żony co o nim myślą i jedyne co o nim wiedzą to że jest komikiem i tylko tyle, bo tyle usłyszeli w mediach.

W jednej kwestii trzeba się zgodzić. Mimo iż Zeleński jest kumaty to unika jakichkolwiek konkretów i jedzie na populizmie oraz antypatii do Poroszenki. Przez
  • Odpowiedz
@szurszur masz oczywiście rację, wszyscy mówią komik, komik. A koleś na inteligenckie pochodzenie, wykształcenie, jest aktorem, reżyserem i producentem. Nie muszę mówić jaki inny aktor został prezydentem.

Oczywiście to go wyróżnia, że jego kariera polityczna trwa zaledwie kilka miesięcy, start w wyborach ogłosił 31 grudnia ubiegłego roku. To był jego pierwsze zaangażowanie w czynna politykę.
  • Odpowiedz