Wpis z mikrobloga

#lacunafabularnienewbristol

W tym wątku deklarujecie indywidualne akcje poboczne, rozgrywane z datą 1516.1

1. Zadeklaruj akcję w komentarzu, wołając mnie do niego. Jeżeli chcesz się upewnić o poziomie trudności testu, zaznacz to na początku deklaracji.
2. Odpowiadam z rezultatem akcji lub poziomem trudności testu. W tym drugim przypadku plus to potwierdzenie wykonania akcji.
3. W przypadku sukcesu gracz jest zobowiązany zdać sprawozdanie z akcji innym graczom w wątku kwartalnym. Raport z niepowodzenia testu jest opcjonalny.
4. Chęć przyłączenia się do akcji innego gracza wyrażamy tylko w komentarzu.

Czas na deklarowanie indywidualnych akcji upływa 22.04 o godzinie 19:00. Limit JEDNEJ akcji lub JEDNEGO przyłączenia się do akcji innego gracza.

KHX wystosowało ostrzeżenie w kierunku wszystkich pracowników kopalni Olimpium o nieangażowanie się w działalność polityczną pod groźbą zwolnienia z kopalni.

Tylko deklaracje, pytania w znanym i lubianym wątku.

-------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  • 56
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lacuna: Chciałbym dowiedzieć się o trudności i wymaganiach do przedsięwzięcia pójścia do znalezionej na ostatniej wyprawie SKAŁY w górach i chciałbym rozpocząć projekt wykonania dwóch dużych figur świętych. Pomysł na ich wygląd i jacy to świeci mam. Będzie to święty Łukasz Ewangelista, patron artystów i malarzy oraz św prorokini Anna - patronka małżeństw, matek, wdów, piekarzy i żeglarzy. Z racji wykonywanych zawodów jak i wieku modelami (oczywiście z pamięci) będą
  • Odpowiedz
@Queltas: DIAMENTOWY Inteligencji, ale jako że jesteś fabularnie rzeźbiarzem to dla Ciebie BARDZO TRUDNY. Każdy zadeklarowany kwartał pracy na miejscu więcej to jeden stopień trudności testu mniej (max 3 kwartały więcej / rok pracy nad Wielkim Projektem). Każdy bohater z Kondycją 15+ lub Inteligencją 15+ który zostanie z Tobą przez cały ten czas obniży poziom trudności o jeden stopień (max 3 bohaterów).

Szansa na wypadek dla każdego z uczestników wynosi
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@lacuna: deklaruję rozpoczęcie budowy Akademii Naukowej na pierwszej z moich wolnych parceli w dzielnicy wschodniej. Każdy nakowiec który pomoże mi w urządzeniu labolatoriów i dobraniu aparatury badawczej otrzyma 40 funtów. Gracz który naukowcem nie jest ale ma INT 16+ otrzyma 20.

Przeznaczam na to 15 NPC, 5 desek i 5 kamieni (tyle mi wyszło że jest potrzebne do budowy parceli 4 poziomu). Fabularnie chcę żeby żeby miał 1 dużą
  • Odpowiedz
@Patryk_z_lasu: Poziom 2 wymaga nakładu pracy trzech osób w kwartale / jednej w trzech kwartałach. Których NPC użyłeś do budowy domu? Wrzuć linki do komentarzy.

edit / teraz widzę że od szlachcica. Już poprawiam, przegapiłam i przepraszam.
  • Odpowiedz
@TynkarzCzwartejSciany: 50 funtów za każde - laboratoria podobne do tych, które Esteban ma u siebie.

Albo deklaracja akcji, albo dołączenie do istniejącej. Próbujesz dołączyć do nieistniejącej, więc rozgrywam tę pierwszą.

Musisz wynagrodzić tych wszystkich NPC albo w naturze (drewnem, które pozostanie po karczowaniu) albo im zapłacić. To nie są niewolnicy. Pomogą zbudować dom za butelkę bimbru, ale za poważniejsze roboty muszą dostać zapłatę.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lacuna:
W takim razie niech będzie - co sobie zatną to sobie wezmą. Wilk syty i owca cała. NPC od budowy Akademii w takimrazie też otrzymają po 20 funtów na głowę.
Na labolatoria mogę dać nawet po 100 byleby zwiększały szanse na dokonanie w nich odkrycia.
Czy większa ilość graczy którzy pomogą przy wyborze aparatury naukowej zwiększy potencjalne bonusy do badań wynikające z korzystania z Akademii? (To ostatnie pytanie poza
  • Odpowiedz
@TynkarzCzwartejSciany: 50 funtów to kompletne laboratorium, bo to naprawdę duża suma pieniędzy - to wysokość podatku na 5 kwartałów dla przeciętnego mieszkańca Anglii albo 2,5 skrzyni żywności, które wyżywią typową rodzinę przez pół roku. Dodatkowi bohaterowie nie zmienią skuteczności samej aparatury, chyba że poświęciliby czas na jej rozwinięcie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lacuna
Więc niech będzie 50.
Aneks do umowy z pierwszego komentarza:
Pieniądze wypłacam za pomoc w rozwinięciu aparatury. Z racji że zużywa akcje podwyższam stawki do 50/30 funtów (naukowiec/nienaukowiec INT 16+)
  • Odpowiedz
@lacuna:
Giuseppe Bianco, bankier BSU

Poproszę o poziom testu dla:

Wraz z panem Wolkiem Bałęsą ( @Akumulat ) oraz strażnikiem Markiem Katkatanem ( @Yokaii ) (i dwoma moimi NPC) chodzę po swoich zamieszkałych działkach (19 w dzielnicy wschodznej, 10 w centrum) próbując je sprzedać ludziom, który aktualnie mieszkają na nich. Schemat odwiedzin
  • Odpowiedz
@lacuna: Chciałbym poćwiczyć walkę wręcz oraz strzelanie z muszkietu ze względu na panoszących się po Georgetown mordercach i bandytach, aby wiedzieć, jak sie bronić i w ewentualnym pojedynku z oprawcą wyjść cało.
  • Odpowiedz