Wpis z mikrobloga

Nie jestem specem od religii, ale wydaje mi się, że sam Jezus nauczał, że należy wybaczać, nadstawiać drugi policzek, etc.


@tylkostrimi: nie, już kiedyś czytałem, że tak nie jest, tu masz fragment artykułu, znalezione na szybko:

"słowa Jezusa o nadstawianiu drugiego policzka i jego postawę bardzo trafnie rozszyfrował ksiądz Piotr Pawlukiewicz, który podczas spotkania „Czy Jezus był grzecznym chłopcem” powiedział: „Kiedy Jezus mówi „Nadstaw drugi policzek”, to Jezus mi mówi,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bernan: to nie wiesz, że po Janie Pawle już nie było prawdziwego papieża? Najpierw niemiec, potem białas z Argentyny - czyli też niemiec xD Dodatkowo jeszcze lewak.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tylkostrimi: oczywiście, że tak ale sam pomyśl jaka jest szansa, że największy zbrodniarz naprawdę się nawróci i będzie żałować swoich grzechów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiele chrześcijańskich tez na pierwszy rzut oka brzmi naiwnie, ale jak się nad tym zastanowić to musi tak brzmieć bo "to Bóg ocenia a nie my", a skoro tak to musimy dopuścić możliwości, że ktoś naprawdę zły zdąży się nawrócić
  • Odpowiedz
Dzięki, dokształcę się. A jak mam w takim razie interpretować słowa Jezusa o przebaczeniu? Czy nie jest tak, że nawet najgorszy zbrodniarz ma szansę na odkupienie?


@tylkostrimi: mówisz o czymś innym. 5 warunków dobrej spowiedzi, a nie wygląda by ten zbrodniarz czegoś żałował czy chciał się poprawić.
  • Odpowiedz
mówisz o czymś innym. 5 warunków dobrej spowiedzi, a nie wygląda by ten zbrodniarz czegoś żałował czy chciał się poprawić.


@steven44:

Nie sądzę, żebym o nich mówił, bo o ile się nie mylę to są prawa ustanowione przez kościół, a nie przez Jezusa.
  • Odpowiedz
jak ci ludzie mogą tak wiwatować dla osoby, która niedawno całowała nogi mordercy?

@steven44:

Nie jestem specem od religii, ale wydaje mi się, że sam Jezus nauczał, że należy wybaczać, nadstawiać drugi policzek, etc.


@tylkostrimi: Istnieje różnica pomiędzy nie szukaniem zemsty za doznane krzywdy, nie tajeniem urazy, a wzbijaniem w pychę i samozadowolenie #!$%@?...
  • Odpowiedz