Wpis z mikrobloga

Założę się, że jeżeli #konfederacja wystartuje do sejmu to okaże się, że głos na nią nie oznacza głosu za zniesieniem 500+.

A bo #ruchnarodowy to jest za a nawet przeciw, a bo #korwin to rzeczywiście chce znieść, ale będzie zajęty gadaniem o #hitler , a bo #jakubiak i #braun to w sumie popierają no i co najważniejsze:
nie liczą się takie szczegóły bo liczy się wejście do sejmu i przewrócenie koryta
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Inspiracja: dyskusja na głównej jaki to #gwiazdowski i #polskafairplay zła i niedobra bo Gwiazdowski popiera 500 plusa.

#neuropa #4konserwy #bekazkorwina #bekazprawakow
  • 16
@Kjedne: Imo możesz mieć rację, że w potencjalnej koalicji z pis, a taka jest najbardziej prawdopodobna, nie udało by im się tego zrobić. Myślę, że nawet nie udało by im się zlikwidować podatków dochodowych. Czymś realnym w co powinni celować to kwota wolna od podatku na poziomie Anglii czy ujednolicenie vatu. Wiadomo, mówić trzeba o rzeczach wielkich, a realizować dosięgalne.
Tym od Korwina nie leżą narodowcy

@Ignacy_Patzer: Czego nie leżą? Różnice w światopoglądach są spore, ale ta koalicja nie jest po to aby robić jakieś wspólne ustawy, a przekroczyć próg. Potem każdy może iść w swoją stronę.
@Kjedne: Mogę mówić tylko za siebie i ja osobiście Gwiazdowskiego lubię i czytam, ale dojście Korwina do władzy jest realne, a Gwiazdowskiego.. hmm, mam niezbyt dobre przeczucia do tego dlaczego pomimo, że całe życie wzbraniał się przed polityką teraz się na nią zdecydował.
@ludwikVwazon: to równie dobrze moglibyście robić koalicję z Razem i Zielonymi, skoro liczy się przekroczenie progu. Czemu nie ?
@Ignacy_Patzer: Czemu jest nie do pogodzenia ? Nie, żebym twierdził, że jest, ale ciekawi mnie uzasadnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kjedne: Podmiotem polityki w światopoglądzie nacjonalistycznym jest naród, który jest czymś więcej niż sumą jednostek, a liberałowie właśnie na tej jednostce i jej prawach się skupiają. Są oni z natury nieufni wobec wspólnot i w antagonizmie między interesem narodu i jednostką opowiedzą się po stronie tej drugiej.
@Ignacy_Patzer: Uuuuuu rzadki przykład na wypoku świadomego nacjonalisty, a nie trolla npc zaprogramowanego na 4chanie. Szanuje.
To korzystający z okazji pytam: czemu uważasz że zapieprzający za 1500 zł (odpowiednik) rosjanin ma więcej z wspólnego z bogatym moskwiczem, niż z pracującym za tyle samo Polakiem ?
@Kjedne: Generalnie uważam, że o tym kim jesteśmy bardziej niż nasz stan majątkowy decyduje to do jakich wspólnot przynależymy i wobec kogo mamy obowiązki. Przynależymy do rodziny, wspólnoty wyznaniowej i wreszcie narodu, który jest (poza może tą wspólnotą wyznaniową) największą grupą, do której rzeczywiście możemy należeć. Członkowie narodu złączeni są wspólnym językiem, historią i kulturą, ale zdaje mi się, że ta przynależność występuje też na pewnym głębszym, niekoniecznie racjonalnym poziomie i