Wpis z mikrobloga

NIE WIEM CZEMU, ALE NIE MASZ RACJI - tak można podsumować samodzielne myślenie elity internetu.

Na głównej animacja o tym jak wpompowuje się wodę na Burj Khalifa.
W skrócie: pompy kaskadowo podnoszą wodę o ileś pięter do kolejnych zbiorników, skąd pompowane są dalej, by dopiero z samej góry rozprowadzić ją po budynku.

Ktoś trzeźwo zapytał:

Nie sensowniej byłoby na niższe piętra puszczać wodę z niższych zbiorników, a nie z najwyższego?:)


Odpowiedzi:
- wykopki zawsze mądrzejsze od światowych pionierów inżynierii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- za tym projektem stały dziesiątki ludzi, symulacje, to jest gruby temat.
- zasilał w wodę już wiele wieżowców a Ty przemyślałeś sprawę w kilka sekund i już zrobiłbyś to lepiej? Interesujące
- tak czy inaczej trzeba wpompować wodę na samą górę
- z jakiegoś powodu zastosowali takie rozwiązanie. [..] Sądzę, że była to przemyślana decyzja.
- Człowiek inteligentny potrafi korzystać z doświadczeń innych a niekoniecznie wymyślać koło na nowo, łapiesz?

Setki plusów przy bezrefleksyjnym obśmiewaniu zasadnych wątpliwości i minusy przy logicznych pytaniach. Wiedzą, że maja rację - w końcu właśnie obejrzeli film na Youtubie.

Wspomniałem, że OP znalazł prezentację, wg której woda jednak pompowana jest tak, jak sugerował? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Elita internetu, #!$%@?.

#wykop #bekazpodludzi
Pobierz Tarec - NIE WIEM CZEMU, ALE NIE MASZ RACJI - tak można podsumować samodzielne myśleni...
źródło: comment_RCH4HhK1ZMHn9cYIkA5iWfzDJAfFD1LY.jpg
  • 1
@Tarec:
Cóż... Był filmik sugerujący jedno rozwiązanie, więc nie dość że efekt potwierdzenia to jeszcze konformizm i mamy efekty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo:
- Ludzie są gatunkiem rozumnym.
- Tłum jest zjawiskiem bezmyślnym.