Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki chciałbym "wrócić do kościoła", wyspowiadać się i w ogóle ale ostatnio jak byłem u spowiedzi to ksiądz na mnie wydarł mordę, JAK TO NIE PAMIĘTAM KIEDY BYŁEM U SPOWIEDZI!?

No kurczę jak ktoś nie chodził 5-10 lat do kościoła to ma prawo nie pamiętać. Nie chciałem kłamać, że miesiąc temu czy, że na święta.
Chciałem się oczyścić i powiedzieć prawdę. Taką reakcją ksiądz tylko mnie zniechęcił na kolejne lata a dziś właśnie dodaję ten wpis.

Co robić (,)

#kosciol #katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja nie byłem z 15 - 20 lat. I w sumie po tym czasie nawet nie wiem jak by to spowiedź moja wyglądała, od czego bym zaczął, czy pokutę za ostatnią spowiedź zrobiłem :) i takie tam. No ciekawe jakby to wyglądało. Ale też mnie nachodzi pójść ostatnio, chyba się człowiek starzeje ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: nawiąż osobistą relację z Jezusem i Jemu powiedz swoje grzechy. Jest tylko jeden pośrednik między człowiekiem i Bogiem i nie jest to ksiądz, który uzurpuje sobie prawo do rzeczy należnych Bogu, czyli odpuszczania grzechów przeciwko Bogu. Tym pośrednikiem jest Mesjasz.
@ajron_men: Co Ty opowiadasz za treści?

Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i
@Ignacyy:

Co Ty opowiadasz za treści?


Treści prosto z Biblii.

Proszę Cię - nie siej teorii niezgodnych z nauczaniem Kościoła Katolickiego.


Dlaczego? A jeśli kościół sieje teorie niezgodne ze Słowem Bożym?

A jak nie jesteś katolikiem to daruj sobie krzewienie swojej wiary/ideologii/whatever, bo po wiadomości OP'a widać dość jednoznacznie, że należy do KK.


Moim obowiązkiem jest napominanie bliźniego, gdy ten grzeszy, ścierania się z innymi wierzącymi. We mnie tkwi głód prawdy,
@ajron_men: Kościół został powołany przez Chrystusa i jako katolik masz obowiązek słuchać Kościoła niezależnie od Twoich dziwnych pomysłów, bo działa w nim Duch Święty, z tego co pamiętam również podczas choćby wyboru papieża. Poza tym jestem ciekaw gdzie w Piśmie masz napisane, że księża nie mogą odpuszczę grzechów albo co Kościół robi niezgodnego z Pismem. Chyba kolega z luteranizmu i przedawkował samodzielną interpretację Biblii. Objawy na to wskazują.
@Ignacyy:

Kościół został powołany przez Chrystusa


Gdzie jest tak napisane?

jako katolik masz obowiązek słuchać Kościoła niezależnie od Twoich dziwnych pomysłów, bo działa w nim Duch Święty


Ten sam duch święty, który kazał mordować Albigensów, Waldensów i nawracać siłowo kościoły celtyckie? Który powołał świętą inkwizycję i wyprawy krzyżowe?

z tego co pamiętam również podczas choćby wyboru papieża


Gdzie w Biblii jest ustanowiony tytuł papieski? Synod trupi to błąd wyborów tego ducha?
@ajron_men: Chrystus powołując 12 apostołów niejako powołał oficjalnie Kościół, bo Kościół to zgromadzenie. Ich misją było głoszenie Słowa, aby więcej osób mogło uwierzyć w Boga. To jak nie Chrystus to kto powołał Kościół wobec tego? Sam się powołał? ;)

Zważaj na słowa mówiąc o Duchu Świętym, bo to osoba Boska na równi w Trójcy z Ojcem i Synem. Co do wypraw krzyżowych, Albigensów itp. itd. - papież Jan Paweł II przeprosił
@Ignacyy:

Chrystus powołując 12 apostołów niejako powołał oficjalnie Kościół, bo Kościół to zgromadzenie. Ich misją było głoszenie Słowa, aby więcej osób mogło uwierzyć w Boga. To jak nie Chrystus to kto powołał Kościół wobec tego? Sam się powołał? ;)


Obietnice odnowionego przymierza w Starym Testamencie mówią o domu izraelskim a nie o żadnym kościele. My, poganie, możemy być wszczepieni w szlachetny krzew winny, który jest symbolem Izraela. Co więcej, słowo ecclesia/qahal
Ja odnoszę się to tzw. ducha świętego, który miał i ma prowadzić kościół rzymsko-katolicki. To jest zdecydowanie duch zwodniczy, którego owocem jest jego cała działalność. Dobre drzewo nie może wydawać złych owoców, a owoce romanizmu są bardzo złowrogie.


@ajron_men: W co Ty wierzysz w jaki kościół, jesteś protestantem, świadkiem Jehowy ?
@panzerfucker: wierzę w Słowo Boże, że Jezus jest drogą, prawdą i życiem - i że nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przez Niego. Nie należę do żadnej denominacji, czuję dużą niechęć do tych które są hierarchiczne lub dzielą lud Boży na kapłaństwo i laikat (porządek lewicki zamiast melchizedekowego).