Wpis z mikrobloga

@Ag90: no w sumie też tak może być, bo mam kilku znajomych z krajów typu Kazachstan, Tanzania czy Jamajka, w których raczej się nie przelewa i większość mówi coś w stylu, że

no jest trudno ale #!$%@? i do przodu


a takie największe narzekanie spotkałem własnie w Polsce i nie wiem czy to kwestia, że znam 9999999 polaków i rzucają się w oczy najczęściej ci narzekający, czy po prostu
  • Odpowiedz
@niochland: w Szwajcarii na Szwajcarię narzekają ludzie każdej narodowości, wystarczy poczytać posty na facebookowych grupach ekspackich. Głównie narzekania są na koszty utrzymania, horrendalne ceny w sklepach, walki o mieszkania w Zurychu, plus główny temat to nieprzyjaźni lokalsi. Polaków w Szwajcarii jest dosyć mało w porównaniu do innych europejskich narodowości, wiec raczej się w tych narzekaniach nie wybijają.
  • Odpowiedz
@messageinabottle: śmieszne te walki o mieszkania w Zurychu bo w jeden dzień znalazłem np osobiście świetne kwadrat i za dobra cenę XD horrendalne ceny w sklepach? Tez śmieszne bo w miarę adekwatne co do zarobków. No i masz racje. Włosi, Portugalczycy itp ciężko się integrują z lokalsami, Niemcami itp
  • Odpowiedz