Wpis z mikrobloga

Cześć.
Kochani potrzebuję waszej pomocy. Mianowicie szukam rozwiązania "upgrade'u" obecnej konfiguracji w firmie, w której pracuję. Chodzi głównie o komputer, na którym znajdują się pliki firmowe i powiedzmy cały nasz stuff - jest tam jedna solidniejsza baza danych SQL do programu Subiekt NEXO. Aktualnie jest to rozwiązane w następujący sposób: słaby laptop z dyskiem HDD, na którym jest zrobiony dysk sieciowy i cała firma korzysta z tego dysku (około 5-6 komputerów). Namówiłem szefuncia na wymianę tego bo jak ten syfiasty laptop jebnie to ja bym był męczony o "wybawienie" go z tego problemu. Pytanie teraz takie na co to zmienić. O to o czym myślałem:

1. Dysk sieciowy - nie byłoby to głupie ale potrzebujemy jeszcze jednego komputera, więc chyba lepiej kupić solidniejszego kompa i mieć rozwiązanie w tym stylu co mamy teraz

2. Serwer - przerost formy nad treścią chyba. Potrzebujemy jedynie do 256 GB na tę chwilę na dysku sieciowym.

3. Mocny komp stacjonarny - skłaniam się ku tej opcji tak szczerze. Jakość podzespołów jeśli chodzi o cenę wyszłaby najlepiej. Możliwość łatwiejszej konfiguracji w przyszłości i ewentualnych napraw. Nie kupowałem nigdy komputera pod takie rzeczy, więc z chęcią wysłucham waszych propozycji. Na czym się skupić? Wydaje mi się, że najlepiej by było mieć tam dwa dyski (oba SSD) jakiś 128 na system i 256 na te wszystkie pliki. Do tego solidny ram 8/12/16? Nie wiem jak z procesorem, i kartą graficzną. Procek chyba nie jakiś słaby ale karta wymagana nie jest za bardzo.

Dajcie znać co myślicie o takim rozwiązaniu i proponujcie swoje pomysły. Pozdrawiam gorąco i życzę miłego dnia <3

#pomoc #technologia #komputery
  • 8
@K_O_R_N_I_K: jak to wtedy wygląda z instalacją? Jest ten NAS, na nim przerzucam wszystko co mam na obecnym kompie z dyskiem sieciowym. Ten NAS potrzebuje jakiś swój monitor czy coś? On musi być jakoś skonfigurowany przez jeden komputer?
@DonBrunek: No i niech ktoś coś kliknie przez przypadek i cała baza + pliki zaszyfrowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) Super rozwiązanie albo wpadnie na genialny pomysł a na #!$%@? mnie to i skasuje baza ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:(σ ͜ʖσ)
QNAP TS-231P jakieś 1000 zł bez dysków do