Wpis z mikrobloga

#komputery #nvidia #amd #xkom

Postanowiłem kupić sobie komputer, głównie do grania za ok 4000zł.

trochę z pomocą envybits.com, a trochę sam po opiniach w xkom, wyszła mi taka konfiguracja - https://www.x-kom.pl/lista/thq0pqtx7 , co sądzicie? Czy wszystko się ze sobą spasuje, coś może warto wymienić? Nie wiem czy warto kupować taki ram? i co to znaczy "Typ obsługiwanej pamięci OC - DDR4-3200 MHz" tzn. że będę musiał coś podkręcić na płycie zanim zadziała z tym ramem?
Jakieś dodatkowe chłodzenie warto zamówić?

A może warto zamienić na coś tańszego np. o 500zł, a przy minimalnym spadku wydajności?
  • 10
@nuker92: Polecam sąsiada, ale będziesz miał daleko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie no tak serio lepiej unikać sieciówek. Znajdź jakiegoś lokalnego Wieśka. Zapytaj w swojej okolicy. Pewnie wyjdzie cię drożej, ale lepiej dopłacić niż potem żałować i kręcić Małysza na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znajdź jakiegoś lokalnego Wieśka. Zapytaj w swojej okolicy. Pewnie wyjdzie cię drożej, ale lepiej dopłacić niż potem żałować i kręcić Małysza na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@grappas: Przecież z lokalnym Wieśkiem dopiero będzie miał przeprawy jeśli chodzi o gwarancję.
@nuker92: Elegancki zestaw jeżeli nie chcesz czekać na Ryzen 3gen. Chociaż nie wiem czy warto faktycznie dopłacać do 2600x, to musiałbyś już poczytać. Ja bym chyba
via Android
  • 1
@Krs90 na stronie producenta jest
DDR4 - 866/ 2133/ 2400/ 2667Mhz (by JEDEC)
2667/ 2800/ 2933/ 3000/ 3066/ 3200/ 3466 MHz (by A-XMP OC MODE)

ale chyba każdej pamięci z osobna nie ma.
Kupiłem jednak w proline, że względu na historię z reklamacją i od xkom