Wpis z mikrobloga

@Chandox konto w ING zamkniesz w oddziale (to normalne, że chcą do tego zeskanowania dowodu osobistego - taka procedura), ewentualnie korespondencyjnie ale musiałbyś mieć pismo podpisane przez notariusza.
@Chandox: Przy zakładaniu pokazywałeś dowód do werfhokadji. Przy zamykaniu też musisz go w jakiś sposób pokazać. A że nie ma tu kuriera to musisz pokazać go w inny sposób.
via Android
  • 3
@TheMan Przyszedłem z dowodem i pokazałem ale to nie wystarczyło. Po cholerę im skan jak stawiłem się osobiście, z dokumentem i do tego chcę zmknąć konto, gdzie przy zakładaniu nie był im potrzebny. Przecież to jest chore, ale może to ja jestem dziwny bo nie chcę się dzielić zdjęciami swoich dokumentów z instytucją w której chcę zamknąć konto.
@Chandox: Nawet jak mają taką procedurę, to jest ona bzdurna. Skoro do otwarcia i prowadzenia konta nie był potrzebny skan dowodu, to nielogiczne jest, żeby im był potrzebny do zamknięcia konta. Powinno wystarczyć tylko jego okazanie.

Na Twoim miejscu prosiłbym o rozmowę bezpośrednio z kierownikiem oddziału i dodatkowo postraszył zgłoszeniem sprawy do jakiegoś urzędu, jeżeli nadal będą odmawiać zamknięcia konta bez skanu dowodu. Trzeba byłoby tylko się zorientować, do jakiegoś urzędu
via Android
  • 1
@FHA96 Właśnie mi szkodzi bo z jakiej racji mam im podawać więcej danych przy zamykaniu konta niż przy zakładaniu. Rozumiem że jak będziesz wypożyczał kajak to też zostawisz dowodzik?
Chodzi mi o pewne zasady. Skoro przy zakładaniu konta skan nie był im potrzebny to z jakiej racji ma być im potrzebny przy zamykaniu. Nie lubię takiego postępowania i będę się temu przeciwstawiał. Skoro Ty nie masz z tym problemu to spoko, każdy
via Android
  • 0
@atamcichobyc miałem oszczędnościowe i ror. Przy rorze nie było opcji zamknięcia. Przy oszczędnościowym była i zamknąłem przez aplikację. Przejdę się jeszcze do oddziału, jak nic nie wskóram to wtedy będę próbował ale według mnie to nie przejdzie.