Wpis z mikrobloga

@Maver87: @szycek91:

Z punktu widzenia trenera mam bezpośredni kontakt z młodymi piłkarzami, obserwuję ich. Cały czas staram się znaleźć młodych zawodników, najlepiej z Polski. Problemem w takich przypadkach jest oczywiście budżet. Rozmawiałem z tymi młodymi chłopcami, z ich menedżerami... Poszło o finanse. Trzecioligowy Hiszpan jest o połowę tańszy od młodego Polaka i mówię to szczerze. Realia finansowe nas do tego zmuszają. Niedawno odbiłem się jak od ściany od piłkarza, któremu
  • Odpowiedz
@Maver87: Nie wiem jak ZS, ale Miedź stara się rozwijać swoją akademię. Sam właściciel przyznaje, że jak na razie nie są w stanie wypuścić piłkarza na poziomie I zespołu, ale na poziomie rezerw (III liga). To kwestia kilku lat jeszcze. Ciężko też nam konkurować o młodych w regionie gdzie są dwa bogate kluby: Zagłębiem (z jedną z najlepszych akademii w Polsce) i Śląskiem (za hajs miasta baluj).
  • Odpowiedz
@szycek91: No i kolejny narzekacz. Nie rozumiesz że Polacy uparcie chcą wyjeżdżać zagranicę i nie docierają do nich żadne argumenty? Spójrz na Świderskiego który odszedł po 8 bramkach strzelonych jesienią i była to jego życiówka. Frankowski który uciekł do Chicago Fire i zaryzykował dużo, bo gra poza Europą. Czy to są jacyś znani piłkarze którzy przewyższali naszą słabą ligę, albo mieli status gwiazdy? No raczej nie. Jak tacy piłkarze, ktorzy zagraja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafaello91: chcesz powiedzieć, że przez to, że kilku zdolnych wyjechało to w 38mln kraju w którym piłka nożna to sport narodowy nie ma kim grać ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest tylu obcokrajowców, że śmiało moglibyśmy sprzedawać prawa telewizyjne na ekstraklasę Słowakom czy Chorwatom
  • Odpowiedz
@szycek91: Na poziomie ekstraklasy widocznie nie. Chyba że chcesz mi powiedzieć że to jakiś spisek i trenerzy nie chcą wystawiać Polaków, a kluby masowo wykupują obcokrajowców. No i są za drodzy w stosunku do posiadanych umiejętności
  • Odpowiedz