Wpis z mikrobloga

Jakiś miesiąc temu zacząłem interesować się copywritingiem, jako opcją na jakiś zarobek. Trochę poczytałem, napisałem kilka rzeczy na goodcontent, teraz założyłem konto na texbroker. Niektóre są całkiem ok, ale trzeba przyznać, że stawki na poziomie 2 czy 4 zł/zzs nie powalają. Myślę, że jestem w tym całkiem niezły, mógłbym sobie poradzić z trochę trudniejszymi tekstami, chociaż działam w większości intuicyjnie (chociaż coś tam o seo itd wiem). Macie jakieś porady jak złapać jakieś lepsze zlecenia, albo chociaż spróbować to robić? Co do tekstów napisałem kilkanaście opisów kategorii dla sklepu fotograficznego i sklepu sportowego, jakieś krótkie teksty o tematyce bukmacherskiej, tego typu rzeczy.

Proszę też o jakieś rady co do rozwoju. Co przeczytać i o czym pamiętać na początku? Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

#copywriting #copywriter #freelance
  • 8
  • Odpowiedz
@AstroBoy: nie mam działalności jeśli o to pytasz (wstępnie miał to być sposób na dorobienie w wolnej chwili, idealne dla studenta). Goodcontent odcina jakieś kwoty, pewnie później, pod koniec roku rozliczeniowego rozsyłają dokumenty, nie wiem dokładnie jak to wygląda. Nie próbowałem w sumie jeszcze wypłacać, kwoty na razie odkładają się na koncie gc.
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73: jakieś tam specjalizacje mam. Nie wiem na ile one działają w ramach copy, jakie są wymagania itd, żeby uznać się za 'specjaliste' od tematu. Ale teksty, które podejmowałem na GC wiązały się najczęściej z moimi zainteresowaniami. Sport, fotografia, nowinki technologiczne, muzyka, literatura. To co wydawało mi się do obrobienia bez przesadnego researchu brałem. Oczywiście, gdyby temat był bardziej wymagający mógłbym poświęcić więcej czasu, nie ma problemu. A w jaki
  • Odpowiedz