Wpis z mikrobloga

Zamówiłem z #banggood dwa #xiaomi redmi note 5 i miały być global a przyszły chińskie, do wyboru tylko angielski i jakieś chińskie języki. Oczywiście napisałem już do nich i czekam na odpowiedź. Miał ktoś taki przypadek i czego się od nich mogę spodziewać? Trudno jest wgrać oficjalny globalny ROM? Ile to może kosztować w jakimś serwisie?
  • 26
@jabukasiga: w necie takich pełno, pierwsza z brzegu: https://en.miui.com/thread-2932736-1-1.html,
generalnie najpierw musisz zrobić próbę odblokowania (na kompie wyświetli ci że musisz czekać ileś tam godzin). Po upływie danego czasu robisz odblokowanie przez komputer, a potem instalujesz roma przez fastboot. Rom jaki musisz wgrać to globalny w takiej samej wersji lub wyższej (kod dla remi note 5 to "whyred"). Najważniejsze to nie pomylić się i nie wgrać romu z innego telefonu lub
@jabukasiga: nie odsyłaj, tylko cisnij ich o zwrot kosztów wymiany softu. Globala wgrasz bez problemu, tylko na ogół trzeba poczekać te dwa tygodnie na odblokowanie bootloadera. Ciśnij i nie odpuszczaj, bo sobie w ciuła lecą świadomie sprzedając produkt z błędnym opisem.

Ja wywalczyłem 30$, przy czym pewnie dałoby się ugrać więcej gdyby się uprzeć