Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy. Coś się z laptopem stało, normalna praca przeglądarka pare kart i nagle wywaliło blue screena, zrestartował się, potem znowy blue screen i restart, potem przez 1.5h ładowało się "przygotowanie do automatycznej naprawy" więc zrobiłem reset. Potem już tylko blue screen i reset na okrągło. Sprawdzałem komunikaty z blue screenów ale wyskakiwał za każdym razem inny, wszystkie te podstawowe z pomocy Microsoft. Próbowałem uruchomić tą automatyczną naprawe, nie dało rady. Próbowałem uruchamiać pendrive z usb z Windowsem do instalacji bo są tam też jakieś opcje naprawy, tym razem też wywaliło blue screena pare razy(podczas ładowania). Potem próbowałem z usb stick z live ubuntu to dostałem podczas ładowana ubuntu komunikat i "kernel tried to execute NX-protected page - exploit attempt? (uid: 0) oraz freeze. Na necie jakiejś sensownej pomocy do tego nie udało mi się znaleźć.

Co mogło się stać? Mógł zepsuć się dysk? Ewentualnie jak to naprawić?

#informatyka #pytanie #komputery #windows #windows10 #linux #ubuntu
  • 11
  • Odpowiedz
@Radaka @koliat troche się cykam ingerować w środek bo laptop na gwarancji, ale robie memtest, jest ~60% i wszystko wygląda ok, temperatur w biosie ramu chyba nie było ale po teście sprawdze

@temokkor troche cykam sie go otwierać, jest na gwarancji
  • Odpowiedz