Wpis z mikrobloga

- Taryfa Mytaxi potrafi nocny kurs z przedmieść Warszawy, wart około 200 złotych, wycenić na 60 - mówi Rafał Piotr Jurek, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Mazowsze Taksówkarzy Zawodowych M. St. Warszawa. - Koledzy w piątek masowo oddają koguty i kończą współpracę z korporacją.


XDDDDDDD

Nocny kurs czyli pusto na drogach, niskie spalanie, nawet niech przejedzie 20km w 30 minut a zrobi to pewnie dużo szybciej na przedmieścia to jaki ma koszt paliwa? Około 6-8zł. I 200zł by za to chciał XD

#taxi #uber #taxify

Taxify pojedzie za 40-50zł taki kurs
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pejczi: Od czwartku chyba, dlatego właśnie kierowcy są #!$%@? na mytaxi bo teraz również dopłacają do tego ale już nie jest tak że jest wyrównanie do kwoty z taksometru bo kwota jest wyliczona z góry (dla kierowcy jest inna niż dla pasażera) co często nie pokrywa się ani trochę z tym co taksometr pokazuje. Szczególnie jeżeli są korki lub wyjazd poza miasto.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Dopłacali po prostu różnice pomiędzy kwotą lite którą płaci pasażer a kwotą z taksometru i każdy był zadowolony bo nic na tym nie tracił. Ciężko mi powiedzieć ile by teraz wyniósł. Ale dla przykładu ostatnio wyszło mi 66zł a aplikacja wyliczyła 45zł czyli na jednym kursie ponad 20 w plecy a od tego jeszcze trzeba odjąć prowizję i mnożąc tego typu przykłady przez cały dzień pracy okazuje się że
  • Odpowiedz
@Robert_K: No traciło my taxi bo musiało płacić 20zl więcej niż dostawało kasy a do tego jeszcze ludzie używali kodu 45% wiec na kursie za 66zl dostawali 20zl a kosztowało ich to 46 więcej niż zarobili i myślałeś ze tak będzie zawsze?
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Nie do końca jestem pewien czy się rozumiemy. Przede wszystkim zamawiając lite nie używasz żadnych kodów promocyjnych. Jakbym chciał jeździć żeby po prostu sobie jeździć i nie zarabiać to bym poszedł do ubera. Żeby jeszcze ten lite dał jakoś dużo więcej zleceń to by to pewnie miało sens a niestety wzrostu zarobków nie zauważyłem a w tym wypadku będą tylko spadać.
  • Odpowiedz
@Robert_K: czyli co jak będę miał kod na 99% to za darmo będziesz jeździł? Przecież zawsze tak było ze mytaxi płaciło za cały kurs i kierowcy nie obchodziło jaki masz kod promocyjny. Oni mieli teraz nie dopłacać do tego co jest na liczniku a nie do kwoty bez promocji.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Tak jak tłumaczyl @Robert_K : wczesniej do różnicy w cenie jaka widzisz w apce a tym co jest na taksometrze pokrywało mytaxi. Teraz mytaxi juz nie dopłaca. I jak widzisz w apce 48 zł to tyle ma taksowkarz wbić na kase fiskalną jako cene umowną przed rozpoczeciem kursu.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Ach bo Ty mówisz o kodzie xD no to wtedy tak. Jak masz kod za 25 zł i pojedziesz za 25 zwykła opcją taxi to oczywiscie nie płącisz nic, a talsiarz dostaje normalnie kasę. Mówimy tutaj o opcji LITE, gdzie kupony nie działają, tylko takie ceny niższe niz w uberze są regularne dla kazdego
  • Odpowiedz