Wpis z mikrobloga

@piotrek07: U mnie wszyscy mają po tyle samo, niezależnie od tego ilu uczniów w klasie i czy klasa ogólnodostępna, czy integracyjna. Dodatek za wychowawstwo przydziela organ prowadzący. @Catit:
@biuna
@Catit
Ok, może to się różni w zależności od organu prowadzącego. Ale na pewno nie są to duże pieniądze, i nie ma tak że ktoś dostaje w tej samej szkole dużo większy lub mniejszy dodatek za wychowawstwo, to nie dodatek motywacyjny.
@Catit: Ja nie mam miesiąca bez wywiadówki czy dnia otwartego. :P Ciągle się coś dzieje, co musi robić wychowawca. Jak nie spotkania "nagłe" z rodzicami, bo coś, to jakieś statystki w dokumentacji. Ja w integracyjnej mam tonę dokumentów z pomocy psychologiczno-pedagogicznej (a w ogólnodostępnej nie jest teraz wcale lepiej), a to kieruję jakieś dziecko na zajęcia, teraz np. wysłałam rodzicom dzieci, których nie było informację, co do nadrobienia w książkach, innej
@Catit Napisałaś co robi nauczyciel w miesiącu bez wywiadówki tak, jakby ta funkcja miała sprowadzać się tylko do tego. Że tak nie jest wie każdy kto ma pojęcie o pracy nauczyciela. Możesz przeczytać u góry "parę" innych spraw jakimi się zajmuje wychowawca. Tak, jestem nauczycielem, i wychowawcą, i drażnią mnie nie opinie ludzi którzy się znają A laików, takie mam podejście. Żeby krytykować trzeba się choć trochę znać.
@Catit: wiesz, prawda taka, że teraz w ogólnodostępnych tez jest mnóstwo opinii, a i orzeczenia się zdarzają. Niekiedy mam wrażenie, że moja integracyjna jest "lżejsza" wychowawczo niż równoległa.
Każda klasa to inna sprawa, bywa i tak, że jest względnie spokojnie, a bywa i tak, że co chwilę coś wybucha, a to rozwód, a to zdrada, uczeń biega po suficie, bo nie ogarnia emocji przez to, wychowawca często robi za mediatora między
@Catit Demagogia poziom zaawansowany. Gdzie atak, gdzie agresja? Dziwne że zamiast Janusz nie napisałaś dzban, bardziej by pasowało do twoich wypowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)