Wpis z mikrobloga

Mirasy, rzućcie okiem, oceńcie, skomentujcie i kupuje, bo mam już dosyć wybierania i testowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po kilku dniach przemyśleń, rozważań i testów wyszło mi takie coś:
(czy nie podbijając ceny, można coś w tym zestawie zmienić na lepsze?:)

70% - normalna praca z internetem (maniak otwartych 30 kart w chrome i kilku innych rzeczy w tle)
20% - to gry (niedzielny gracz - CS 1.6, GO, Fifa, ewentualnie jakaś nowość bardziej do sprawdzenie fps i grafiki niż do samej gry.
10% - inne zaawansowane rzeczy, obróbka grafiki, streaming itp.

Budżet założony max. 2500 zł

PROCESOR:
AMD Ryzen 5 2600 - 709 zł
(dałem się przekonać jednak do Ryzena względem 9400F - chyba dla mnie bardziej odpowiednia będzie jednostka AMD) Chyba z procesorem nie ma co już świrować?

CHŁODZENIE:
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 - 98 zł
(miałem nie dodawać chłodzenia innego niż BOX ale... Spartan 3 wstępnie miał być, no ale podobno taki lepszy BOX :P do 100 zł nic lepszego nie wymyślę?

PŁYTA:
MSI B450-A PRO - 415 zł
(tutaj chyba jestem zdecydowany już na 100%, zależy mi na względnym OC, stabilnej pracy, a także przyszłościowo włożeniu jakiegoś procka z serii 3 Ryzen i ogólnie bezproblemowym działaniu)

PAMIĘĆ:
Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 - 384 zł
(nijako chyba jestem na nie skazany, najtańsze w zestawie 2x8 3000 mhz) rozumiem, że nie będzie problemu z kompatybilnością?

KARTA GRAFICZNA:
ASUS RADEON RX 570 4 GB STRIX ROG - JUŻ KUPIONA UŻYWANA - 450 zł

DYSK:
LiteOn MU X 256 GB PCIe x2 - JUŻ KUPIONY - 150 zł

ZASILACZ:
SilentiumPC Vero L2 600W - 210 zł
(chyba nic lepszego się nie wymyśli, miała być 500W, no ale niech będzie ten zapas...)

OBUDOWA:
SilentiumPC Signum SG1 Pure Black - 130 zł
(podoba się, przewiewna, tania - to chyba tyle)

SUMA: 2546 zł

#pcmasterrace #komputery #zestawkomputerowy #zestawkomputerowy #informatyka #pytanie #skladamkomputer #ryzen
  • 26
@Wojtas87: dodałbyś do tego ceny za jakie kupiłeś, różne sklepy mają różne ceny sprzętu.
Przynajmniej byśmy doradzili czy warto w tej cenie brać czy jednak ta sama rzecz na innym portalu jest trochę tańsza.
@Resuscytacja: no tak średnio bym powiedział ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie po to codziennie spędzam po kilka godzin na testach i wyborach aby kopiować gotowce, aczkolwiek chyba każde "gotowce" forumowe znam na pamięć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wydalem znacznie wiecej a robie to co Ty xD
Setup dobry, osobiscie mam i7k na chlodzeniu Grandisa 2, SPC moge polecic z obudowy jak i chłodzenia ;)
@bedezecik: Wiem, tylko że porównuję że nie sprawdzacie promocji, ja mam jeszcze lepszy zestaw a zapłaciłem 200zł mniej, za które dokupić mogłem kolejny RAM.

Nie mówiąc że tutaj masz 2x HDD a u mnie jest SSD 256 i 2x HDD 1TB 7200.

Sprawdzajcie promocje, szukajcie zapowiedzi promocji bo można przytulić sporo kasy na nich, bardzo sporą ilość
Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 - 384 zł


@Wojtas87: Daj znać jak poszło z tymi pamięciami. Jestem w podobnej sytuacji z tym że potrzebuję jeszcze tylko płyty głównej, procesora, RAM i obudowy.

Skłaniam się raczej do płyty MSI B450 Mortar. Poczekam też chyba na 3 gen. ryzenów, zobaczę jak się sytuacja rozwinie lub kupię 7 1700 bo ceny bardzo opłacalne.

Jeżeli chodzi o obudowę to na 100% Phanteks Eclipse