Wpis z mikrobloga

Mija cztery lata rządów PiS. Rządów władzy tak szerokiej, jakiej od ćwierćwiecza nie miał nikt. I tak się zastanawiam - czy oprócz bezładnego rozdawania pieniędzy, a raczej kupywania głosów za publiczne pieniądze, PiS zrealizował jakiś program realnie zmieniający rzeczywistość na lepsze, który wymagał kompetencji, fachowości i pomysłu? Gdzie są te tysiące tanich domów na wynajem? Po jakich nieznanych morzach pływają pod polską banderą zbudowane w odbudowanej stoczni szczecińskiej promy i statki? Gdzie te śmigłowce i chmary dronów dla armii? Gdzie mega lotnisko, które miało zadziwić świat? Gdzie kwitnące rolnictwo? Te korkujące się od barek, stateczków i łodzi polskie rzeki? Albo autostrady pełne elektrycznych, polskich aut?
O wrak nie pytam, bo widać, że nie chcą go sprowadzić.

Zna ktoś choć jeden pomysł, który "fachowcom" z PiS wyszedł i jako tako działa?

#polska #polityka #pis #bekazpisu #bekazprawakow #dojnazmiana #4konserwy #neuropa

https://memotywatory.pl/upload/mateusz-morawiecki-i-komnata-obietnic-harry-potter-pis.jpg
  • 59
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Dla Ciebie emigracja może to i dobry pomysł, ale dla Polski, ze tak pompatycznie napiszę, nie bardzo. A właśnie, gdzie te tysiące emigrantów wracających do kraju?
Myślałem, ze konserwy rzuca się z wypisywaniem sukcesów rządów Don Jarosława, że aż serwery wypoku padną, a tu jakoś tłoku nie ma...
  • Odpowiedz
A właśnie, gdzie te tysiące emigrantów wracających do kraju?


@Takiseprzecietniak: Poczekaj, poczekaj. Zaraz po brexicie, do którego - dzięki wspaniałej postawie Pani Premier, miało przecież nie dojść. Wrócą sebiksowi emigranci...
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: A tak serio. Przecież Don Jarosław wyraźnie powiedział, że dobór kadr pod kątem kompetencji się nie sprawdził. Obecne rządy to selekcja po lojalności.
Jak widać, nie lojalnością sensowne pomysły i rozwój stoją. Za to lojalność dosyć łatwo kupić...
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: Ja jestem stary (były) Korwinowiec - nawet jak dadzą milimetr więcej wolności dla obywateli w jakimś zakresie to mnie to cieszy. Zdaję sobie oczywiście, że w innych dziedzinach zabrali jej całe kilometry...
  • Odpowiedz