Wpis z mikrobloga

@Tomcio_W: myślę, że dopóki wynagrodzenia nauczycieli są na takim, a nie innym poziomie to właśnie będzie tak jak mówisz, słabo opłacany pracownik zawsze będzie dążył do minimalizacji zaangażowania, a z każdej dziedziny można prowadzić wyjątkowe i inspirujące dla dzieciaków zajęcia, niezależnie czy to fizyka, chemia czy przedmioty uznawane za mniej ważne (chociaż czy w obliczu plagi nadwagi można mówić, że wf jest mało ważny? może pełnić ogromną rolę w poprawie zdrowia
  • Odpowiedz
@scruffy-duffy: tak, na pewno taki typowy nieudacznik po Wyższej Szkole Pedagogicznej zacznie się lepiej przykładać do prowadzenia zajęć jak dostanie z dupy 1k podwyżki xD jeżeli jest aż taka tragedia, to zawsze można zmienić pracę albo iść do drugiej na pół etatu (i pracować normalnie powyżej 40 godzin tygodniowo, jak większość ludzi w tym kraju) ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Przydatniak: akurat mój wuefista to był wzór jeśli chodzi o nauczycieli. Weekend w weekend mieliśmy organizowane dodatkowe zawody szkolne w ramach wyłonienia najlepszego sportowca w szkole, popołudniami organizował zajęcia z gry w siatkówkę dla chętnych, wyjazdy na turnieje, chłop lekko robił półtora etatu. W ferie codziennie coś ogarniał dla dzieciaków. Ja dałbym mu nawet i 10k za tą robotę co robił.
Ale faktycznie w LO była baba co rzuciła piłką i
  • Odpowiedz
@Przydatniak: mam syna w przedszkolu córkę w 1 klasie i kurde może gdybym nie widział tej wyjebki na wszystko szczególnie w szkole to bym popierał ten strajk a tak uważam że wszystko po ad 2k na rękę to jest za dużo. Mała szkoła a nic się nie da kazdy konflikt zamiatany pod dywan, sprawdziany z podręcznika dla nauczycieli, ocena opisowa na zasadzie kopiuj wklej. Katechetka nie strajkuje w poniedziałek będzie jedyną
  • Odpowiedz
@Przydatniak znam osobiście takiego nauczyciela który zaraz po studiach został nauczycielem, lvl pewnie 24-25 wymagał od uczennic krótkich szortów jako stroju i się tylko się ślknił a później się okazało że ma dziecko z jedną uczennicą lvl 19 maturę w ciąży zdawała i spoko dalej jest "wychowawcą"
  • Odpowiedz
@bellazi: Tam na końcu ludzka stonoga jest. Ktoś #!$%@? ten konspekt robił :P

przeżywa radość i satysfakcję z uczestnictwa w zabawach integrujących grupę,


Wstęp do banggang( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pancreaticcarcinoma: rozwiązaniem według Ciebie jest, żeby nikt nie pracował w społecznie niezbędnym zawodzie? albo żeby poziom był jeszcze niższy niż jest ze względu na brak czasu? Dla mnie na szczęście nauczanie jest epizodem w wyniku innych decyzji, nie wiąże z tym przyszłości, no ale ktoś to musi robić. A człowiek naturalnie podejmując decyzje dokonuje rachunku, coś za coś. Jeśli warunki pracy są kiepskie to płaca powinna to rekompensować.
  • Odpowiedz
Po pierwsze nauczyciel WF-u ma większą odpowiedzialnosc na sobie, jezeli chodzi o bezpieczenstwo.Patrząc na obecny stan sprawności dzieciakow czy mlodziezy trzeba naprawde uwazac przy realizacji podstawy programowej.W podstawowkach sa dzieci ktore nie potrafią nawet biegac.Zdarza sie taka sytuacja ze na poziomie czwartej klasy SP zadne dziecko nie potrafi wykonac przewrotu w przod...Do tego jezeli weźmiemy pod uwage cel naczelny tego przedmiotu czyli przygotowanie do całozyciowej aktywnosci, to uwazam ze jest to bardzo
  • Odpowiedz
A co do przygotowywania sie, no coz jezeli nie zmienia sie podstawa programowa to nie wierze ze ktorys z doswiadczonych nauczycieli uklada konspekt do kazdej lekcji.Bazuja na metodyce ktora katowali na studiach i po prostu gotowe konspekty maja w glowach, ewentualnie lekko je modyfikuja pod dany zespol klasowy
  • Odpowiedz