Wpis z mikrobloga

Mireczki z #torun - jak wam się żyje ogólnie w waszym mieście? Jak z dostępnością pracy? Czy raczej jest to miasto, w któym chcecie żyć po kres ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy może aktualnie zastanawiacie się nad przeprowadzką?
  • 11
  • Odpowiedz
jak wam się żyje ogólnie w waszym mieście?


@mrzonek: Dobrze, na tyle duże miasto, że wszelkie udogodnienia są dostępne

Jak z dostępnością pracy?


@Daymare: Jak liczysz na więcej niż 2.5 netto to zapomnij, chyba, że masz dobry fach to co innego. Jeżeli chodzi o IT to jeszcze 2-3 lata i będzie naprawdę fajnie, na razie trochę szczęścia trzeba, jednak jak wspomniałem zmienia się stan rzeczy

Czy raczej jest to miasto,
  • Odpowiedz
jak wam się żyje ogólnie w waszym mieście?

@mrzonek: Wszystko git

Jak z dostępnością pracy?

#!$%@?, ja od miesiąca mieszkam poza Toruniem ze względu na pracę. Mam fach, dobry, 5 lat doświadczenia, branża reklamowa, pracowałem chyba w najlepszej firmie w tym sektorze w kuj-pom i widełki 2,8k-3,5k. Tak jak wspomniał @fafulec trzeba jescze troszkę poczekać i będzie git.

Czy raczej jest to miasto, w któym chcecie żyć po kres ( ͡
  • Odpowiedz
@mrzonek ja już tutaj 7 rok i planuje zostać dopóki nie odłożymy z rozowa na domek pod Toruniem. Fajny klimat, przystępne ceny, zarówno jeśli chodzi o wyjście na miasto jak i najem, chociaż w tym drugim robi się coraz gorzej, ale to tendencja ogólnopolska. Wszędzie w miarę blisko, nie tracisz życia w korkach. Jedyna wada to rynek pracy, ale też idzie ogarnąć
  • Odpowiedz
@mrzonek: A mi się bardzo podoba. Pracuję w IT, nie ma na pewno takich zarobków jak we większych miastach, ale miałbym wybór pracy gdybym chciał zmienić. Spokojnie, kulturalnie się sporo dzieje. Ceny za wynajem zdecydowanie na plus, miasto ma swój klimat - przyjechałem na chwilę, nie wiem gdzie i kiedy wyjadę : )
  • Odpowiedz
@mrzonek z pracą to zależy, ale w jakiegoś super przemysłu nie mamy więc więcej niż 3k (ale to już góra) się nie spodziewaj. No i całkiem sporo Ukraińców, więc jeśli myślisz o czymś fizycznym czy z mniejszą kwalifikacją, to Janusz ma już kogoś na twoje miejsce. Mieszka się całkiem spoko, jest sporo wydarzeń, rowerowy Toruń się rozwija (lubię pedałować ( ͡º ͜ʖ͡º) ale miasto bez perspektyw na
  • Odpowiedz
@mrzonek: zrobię takie małe zestawienie, jako że większość życia w Toruniu z epizodami w Poznaniu / Wrocławiu i Wawce.

Atutami Torunia są:
- rozmiar miasta, jest nie za duże i nie za małe. Przez miasto idzie przejechać w 15 minut z korkami w 25 minut max.
- wystarczająco dużo restauracji i klubów o zróżnicowanej kuchni / tematyce. Nie idzie się zanudzić.
- całkiem sprawnie działająca komunikacja miejska która w wystarczającym stopniu
  • Odpowiedz
@mrzonek: razem z mężem jesteśmy darmozjadami z budżetówki więc pensje mamy wszędzie takie same no i Toruń jest miastem idealnym pod względem komunikacyjnym (brak korków, z jednego końca na drugi w 40 minut), super rozwinięte życie kulturalne, dobra gastronomia, dużo ścieżek rowerowych, wokół kilka fajnych jezior, mieszkania w dość normalnych (w porównaniu do Gdańska czy Poznania) cenach. Ja mam jeszcze super plus z powodu którego w ogóle nie rozważam przeprowadzki -
  • Odpowiedz