Wpis z mikrobloga

Rozkręcam powoli swoje laboratorium liquidowe NA WŁASNY UŻYTEK #epapierosy #epapierosy #liquidy i w związku z tym miałbym kilka pytań:

1. Czy ktoś wie, gdzie można hurtowo kupić takie buteleczki plastikowe na premix jak wskazana niebieską strzałką? One mają około 60 ml. #pytanie #pytaniedoeksperta
2. Czy są podobne buteleczki, ale 150 ml?
3. Czy ktoś eksperymentował z dodawaniem barwników spożywczych do liquidów?

Z własnych doświadczeń, w sprzedaży popularne są bazy 100 ml beznikotynowe, do których dolewa się nikotynowych baz i daje to około 150 ml, co wystarcza w zależności, ale średnio od 2 do nawet 4 tygodni. Wielu ludzi się przyzwyczaiło do takiej pojemności, kupowanej raz na jakiś czas. Takie przygotowuję w słoikach 200 ml, ale już nie kupuję takiej bazy, tylko sam mieszam glicerynę z glikolem, strzykawka 10 ml gratis (sam sobie daję). Niestety takim słoikom zdarza się mimo wszystko "pocić" gdy są przechylone podczas transportu, więc teraz czekam na dostawę tzw. weków https://i.imgur.com/ueNS3Yn.jpg Niestety podraża to nieco przechowywanie, bo jeden słoik to koszt rzędu 8 zł zamiast 2,20 (takie zwykłe jak na fotce z zakrętką). No ale cóż, nie mam zamiaru zawijać każdego słoika w woreczek przy transporcie i później go wycierać, a wiadomo, że aby był dobry aromat, baza musi mieć czas na zmieszanie się z tytoniem i aromatem, wtedy zyskuje też fajny kolor sama z siebie, co widać już po kilku tygodniach. A na razie nie chcę wchodzić w większe słoiki, bo wciąż eksperymentuję z aromatami.
Mordeusz - Rozkręcam powoli swoje laboratorium liquidowe NA WŁASNY UŻYTEK #epapierosy...

źródło: comment_dcUdModUAP7vZ3eywJMRMB5EJR0Xguyk.jpg

Pobierz
  • 36
@Mordeusz
1. W większości sklepów z NEI masz dostępne gorilla 60ml. Na allegro także są więc ze znalezieniem nie problem.
2. 150ml nie widziałem ale 120ml jak najbardziej są.
3. A po jaką cholere? Niewiesz jak takie barwniki reagują z PG/VG plus nikotyna i w obecności ciepła. Przypominam, że ecig to ma być zdrowsza alternatywa dla palenia fajek a ty jeszcze chcesz dodawać chemię dla koloru xD
Do przechowywania już gotowych liquidow
A po jaką cholere? Niewiesz jak takie barwniki reagują z PG/VG plus nikotyna i w obecności ciepła.


@Neutral13: Nie wiem, dlatego pytam. Natomiast jestem praktycznie pewny, że producenci dodają jakieś barwniki do premiksów, pytanie tylko jakie.

Przypominam, że ecig to ma być zdrowsza alternatywa dla palenia fajek a ty jeszcze chcesz dodawać chemię dla koloru xD


To jest dobry argument, bez koloru oznacza mniej chemii w produkcie, dzięki. Poza tym po
zainwestuj w wagę


@wrona12: Wagi chyba nie potrzebuję, bo mam strzykawki 50, 10, 5 i 1 ml, więc bardzo łatwo precyzyjnie dozuję dokładnie tyle, ile chcę.

inaveraflovors.com maja butelki, albo fasttech z Chin tanio i szybko dochodzi,


Sprawdzę, super, dzięki. Jak przyjdzie to przywiozę Ci i @Neutral13 jakiś swój premix za pomoc :)
Racja zamiast inwestować w wagie bardziej zastanawiał bym się nad zakupem mieszadła magnetycznego jeżeli robisz większe ilości skoczków :) Polecam z grzaną podstawą, która przyspiesza przegrywanie się smaków. Super sprawa :D


@Neutral13: Nad tym się zastanawiam, ale to trochę kosztowne. Może z czasem zainwestuję :)
@Neutral13: ja uwazam ze waga jest bardziej precyzjna + nie ma tyle mycia i co chwile kupywania strzykawek, mieszam w zlewkach a pożniej mieszadlem magnetycznym , litrowe mixy mieszadłem do farby plastikowym
@wrona12 Z wagą masz taki problem że mieszkasz substancje o różnej gęstości co przekłada się na ilość w stosunku do wagi co czasami sprawia problemy. Aromaty i tak mieszkasz w małych ilościach gdzie spokojnie strzykawka do insuliny 1ml w zupełności pozwala zapanować nad proporcjami. Przy mieszkaniu PG/VG też bym się aż tak nie spuszczał nad dokładnością bo przy wyrabianiu np. 200ml mieszanki 75/20/5 jak walniesz się o 2-3% stosunku PG/VG to nie
@wrona12 Dlatego ja się wycwanilem I do aromatów używałem szklanych strzykawek :D Oczywiście każdy miesza jak mu wygodnie I niema w moim odczuciu lepszego czy gorszego sposobu. Kwestia jak komu wygodnie