Wpis z mikrobloga

Kontynuacja wątku z https://www.wykop.pl/wpis/39994251/halko-keto-mirki-wrocilem-dzis-z-usg-jamy-brzuszne/

Byłem na kontroli. Pani dała skierowanie do chirurga na kontrolę. Zalecała ewentualne usunięcie woreczka. Pytanie, czy to koniec keto dla mnie? Czy bez woreczka można być na keto nadal? Ewentualnie czy zbytnio się nie przejmować i robić swoje? Ew. jakoś zmodyfikować, uważać na coś? Nigdy nie miałem problemów i nic mnie nie bolało z tego powodu. Bardzo mnie to wszystko zmartwiło, bo niby dieta wątrobowa jest bardzo lekka i uboga w tłuszcze, a ja nie chcę wracać do węgli :(.

#keto
  • 8
Zalecała ewentualne usunięcie woreczka. Pytanie, czy to koniec keto dla mnie? Czy bez woreczka można być na keto nadal? Ewentualnie czy zbytnio się nie przejmować i robić swoje?


@Krowoderski_Zuch: Najlepiej się nie przejmować. O ile wiem, cała masa ludzi ma bezobjawowe kamienie żółciowe, i o ile nie utkną w przewodzie żółciowym, to nie ma po co czegokolwiek z tym robić. Jak nie boli, to nie usuwaj.

Co do bycia na keto
@anonymous_derp: Jestem sceptyczny co do wycinania czegokolwiek z mojego organizmu. Jestem przywiązany do mojego woreczka. Czyli co byś zalecał dorzucić do keto, żeby zminimalizować atak, ew. jakiś sposób na rozpuszczanie? Wyczytałem, że sok z cytryny i ocet jabłkowy dobrze działa. Piłbym rano, ale próbuję IF, jem pierwszy posiłek ok. 13-14 i czy taka mikstura by nie złamała postu?
@anonymous_derp: Ten gościu z filmiku to jakiś nawiedzony jest. Czego on się spodziewał, że zaleje kamień octen i jak tabletka Pluszzz się magicznie rozpuści? Takie rozpuszczanie trwa miesiącami, jak nie latami. Eksperyment (bo doświadczeniem tego nazwać nie można) byłby bardziej miarodajny jakby te dwie szklanki zostawił chociaż na tydzień w spokoju.