Wpis z mikrobloga

Kupilem #kindle za namowa praktycznie wszystkich tutaj zebranych. I chociaz wszystko jest super to brak supportu epub jest bardzo irytujacy. Calibre cos tam konwertuje ale czesto efekt jest slaby - tekst rozjechany, po jednym slowie na wiersz, kazdy wiersz jako nowy akapit...
Jak wy sobie radzicie z ksiazkami kupionymi na chomikuj itd?
Czasem zaluje ze nie wzialem czegos z obsluga normalnych formatow. Kindle to taki iPhone rzekłbym.
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blantek: objawy wskazują obecność hard enterów jako pozostałości .pdf, więc jestem skłonny nie uwierzyć, że epub pokazuje się dobrze. Tak czy inaczej, przy konwersji w Calibre jest sekcja "look & feel" l, w niej "heuristic processing" i guzik "un-wrap lines". A prawda jest taka, że jak się poszuka to nawet na chomikuju się trafiają dobrze skonwertowane książki ale pebx lepszy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blantek: na sto procent plik wejściowy jest po prostu zły, jak byłby w porządku nic nie ma prawa się rozjechać przy konwersji epub - mobi - azw3 itd. I wszystkie to "normalne formaty", nie ma między nimi żadnej zasadnicze różnicy poza tym że epub to plik zarchiwizowany i najłatwiejszy w edycji jak ktoś próbuje grzebać wewnątrz.

I proszę z frustracji Kindle nie obrażać, to porównanie do IPhone dość żenujące ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: nie zgodzę się że pebx lepszy a na chomiku "się zdarzają" z tego względu że mam na dysku około 1500 książek, niemalże wszystkie z chomika i znaczna większość to bardzo dobre pliki. Nawet przy takich tytułach, których od dawna się nie wydaje na rynku. Na pebx ograniczony transfer, wstawki znikają z linków po tygodniach/miesiącach, a dodatkowo wrzucane są również często jakieś syfy źle przekonwertowane bo nikt przed wrzutą tego nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@socjologos: ja mam zgoła odmienną opinię, na chomukuju są podłe ripy nietechnicznych ludzi z np znakiem wodnym "Kasia" na każdej stronie. 1500 książek to ma niespełna sama biblioteka "1181 ebooków fantasy" i jej 2 rozszerzenia, to nie jest dużo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: z tym że ta paczka jest już dawno przestarzała i połowa z niej to właśnie syf, nie wspominając o tym że dużo plików nie ma nawet spisów treści. W swojej kolekcji dodatkowo sam robiłem niektóre, nawet od podstaw jak na przykład cykl "Marchia Cienia" którego ze świecą szukać w wersji elektronicznej.

Nie wiem jak szukałeś, że masz takie doświadczenia. Owszem jest cała masa beznadziejnych wstawek i nie zebrałem sobie tych