Wpis z mikrobloga

Tydzień temu dostałem jakiś dziwny mail po chińsku. Dopiero dzisiaj stwierdziłem, że otworzę, wrzuciłem tekst w tłumacz google i dostałem takiego maila [tłumaczenie polskie]:

Cześć!
Mam dla ciebie złe wieści.

21 października 2018 r. - Tego dnia zhakowałem twój system operacyjny i miałem pełny dostęp do twojego konta mailowego (*********).

Twoje hasło do konta na dzień (***********) to: ***********[podanego hasła używam w innych miejscach, nie na tym mailu]_

Jak było:
W oprogramowaniu routera, z którym łączyliśmy się tego dnia, wystąpiła luka.
Po raz pierwszy zhakowałem ten router i umieściłem na nim złośliwy kod.
Po podłączeniu do Internetu mój trojan został zainstalowany w systemie operacyjnym urządzenia.
Następnie zapisałem pełne dane na dysku (mam całą książkę adresową, historię przeglądania witryny, wszystkie pliki, numery telefonów, wszystkie adresy kontaktowe).

Chciałem zablokować twoje urządzenie. Chciałem pieniędzy, żeby to odblokować.
Ale widziałem witrynę, którą odwiedzasz regularnie, a ja byłem zszokowany twoimi ulubionymi zasobami.
Mówię o stronie dla dorosłych.
Mówię, że jesteś wielkim hentai. Niekończąca się fantazja! [nigdy nie oglądałem hentai, ani na żywo, ani w internecie xDD. Nawet nie wiem do końca co to jest.]

Wtedy wpadłem na pomysł.
Zrobiłem zrzut ekranu intymnej strony internetowej, którą lubisz (mówię o twojej przyjemności, rozumiesz?).
Potem zrobiłem zdjęcie twojej przyjemności (za pomocą kamery Twojego urządzenia) Wszystko stało się świetnie!

Mocno wierzę, że nie chcesz pokazywać tego zdjęcia swoim bliskim, znajomym i współpracownikom.
Myślę, że 742 $ jest bardzo małe jak na moje milczenie.

Poza tym spędziłem na tobie dużo czasu!
Akceptuję tylko Bitcoiny.
Mój portfel BTC: 15pY2U8WBZBJRVxGhh8WRXsdkXQbMKD8k9

Nie wiesz, jak uzupełnić portfel Bitcoin?
Napisz „Jak wysłać pieniądze do portfela btc” dla dowolnej wyszukiwarki.
To łatwiejsze niż wysyłanie pieniędzy na kartę kredytową!
W przypadku płatności oferujemy nieco ponad 2 dni (dokładnie 50 godzin).

Nie martw się, zegar zaczyna się w momencie otwarcia tego listu. Tak tak Już się zaczęło!
Po dokonaniu płatności mój wirus i brudne zdjęcia zostaną automatycznie zniszczone.
Jeśli nie otrzymam od Ciebie określonej kwoty, Twoje urządzenie zostanie zablokowane, a wszystkie Twoje kontakty otrzymają „radość” i zdjęcia.

Mam nadzieję, że jesteś mądry.

Nie próbuj znaleźć i zniszczyć mojego wirusa! (Wszystkie dane zostały już przesłane na serwer zdalny) - Nie próbuj się ze mną kontaktować (nie jest to możliwe, wysłałem wiadomość e-mail z Twojego konta)

Różne służby bezpieczeństwa nie pomagają. Formatowanie dysku i niszczenie urządzenia nie są przydatne, ponieważ dane są już na serwerze zdalnym.

P. Gwarantuję, że nie będę ci przeszkadzał po dokonaniu płatności.
To kodeks honorowy dla hakerów.

Od teraz zaleca się regularne używanie dobrego antywirusa i aktualizacji (kilka razy dziennie)!
Nie złość się na mnie, wszyscy wykonują swoją pracę.

Żegnaj._

To tak na serio? Mam się bać? xDD

#informatyka #hacking #bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci #antywirus #hackingnews
  • 16
@Alkonauta: gdzieś z jakiejś strony wyciekła baza danych, ktoś ją ma i rozsyła maile, w treści wpisując hasła z tej bazy, którą ma. Wejdź na https://haveibeenpwned.com i wklep swojego maila, pokaże Ci, z jakich serwisów wyciekły Twoje dane. Co do wysłania maila samemu do siebie, to da się zmodyfikować nagłówek tak, żeby skrzynka myślała, że wysłałeś maila do siebie. Do sprawdzenia w nagłówku wiadomości.