Wpis z mikrobloga

Cześć! Wracam z comiesięcznym raportem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zanim przeczytasz:

Podsumowanie konta w PDF: będzie dodane w komentarzu, po otrzymaniu od brokera.

Marzec okazał się być dużo lepszym miesiącem niż luty, dzięki wdrożeniu kilku zmian i nabywaniu doświadczenia, jednak... nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca. Ostatnim moim tradem w tym miesiącu był trade na srebro w kwocie 250zł, które potencjalną stratą zbliżyło się do -100zł. Nie użyłem stop lossa, ze względu na to, że to ciekawy dla mnie surowiec, który powinien pójść w górę, zgodnie z moją analizą, poza tym spadek srebra/złota przekłada się na wzrost USD, a to idzie w fajny sposób wykorzystać przy użyciu pozostałej kwoty wolnej na koncie. Tak czy inaczej nie jest to najbezpieczniejsze i pozbawione błędów, ale chcę to przetestować w najgorszym przypadku, uzyskując gorzkie lecz potrzebne doświadczenie.

Bez zbędnego przedłużania:

Kwota startowa konta [01.02.2019]: 1500 zł
Saldo 01.03.2019: 1314,43 zł
Saldo 30.03.2019: 1416,05 zł
Zysk: 101,62 zł
Procentowy zysk [w stosunku do kwoty startowej]: 6,77%
Procentowy zysk [w stosunku do Salda z 01.03.2019]: 7,73%
Współczynnik tradów zyskownych do stratnych: 17/5

Opis:

Wdrożenie zmian i poprawa błędów z zeszłego miesiąca, pozwoliła mi na lepszy wynik w marcu. Nie udało się co prawda wrócić do bazowej wartości konta czyli 1500zł, ale wzrost 7,73% w stosunku do dostępnego kapitału nie jest zły, a co najważniejsze jest dodatni. W zasadzie, procentowy zysk jest większy, ze względu na to, że inwestuję w okolicy 250-480zł per trade przez 90% pozycji.

Plany:

Dalsze nabywanie doświadczenia, przetestowanie strategii na srebrze, które aktualnie holduję. Poprawa błędów, które zrobiłem w marcu. Najważniejsze: walczenie z wpływem emocji na podejmowanie decyzji, dalej mam z tym problem, zwłaszcza wtedy, gdy nie podejmuję żadnego ruchu przez kilka dni pod rząd.

Uwagi:

Swingi potrafią dać dużo lepsze rezultaty niż daytrading, poza tym pozwalają mi na szersze spojrzenie na trading, a tym samym na lepsze wyczucie ruchu i potwierdzenie, że podejmuję dobrą decyzję - co to oznacza? Oznacza tyle, że mam nadzieje, jak najszybciej nauczę się dorzucać kapitał do dobrych tradów, zamiast używać zaledwie 20-35% wartości konta do inwestowania.

Zapraszam do komentowania, konstruktywnej krytyki i dzielenia się doświadczeniami i zdaniem
#gimpsontraduje #gielda #zainteresowania #pieniadze #forex
Gimpson - Cześć! Wracam z comiesięcznym raportem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zanim przeczytasz:

...

źródło: comment_WLXsyVw3XjhJud4urBxhVpuuUCm8ysXq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz