Wpis z mikrobloga

#banki #bankowosc #bank #getinbank #getin #millenium #kontooszczednosciowe #finanse

Pytanie do osób ogarniających temat aktualnych promocji bankowych:
Czyszcząc swoje konto przed startem nowej promocji w #millenium przerzuciłem wszystkie środki na swoje drugie konto - w #getinbank. Po przeniesieniu ich na konto oszczędnościowe w Getinie, dostałem informację, że „zostały spełnione warunki oferty specjalnej Na nowe środki i Twoje Konto Oszczędnościowe zostało objęte promocyjnym oprocentowaniem, zgodnie z Regulaminem oferty specjalnej Na nowe środki” – chodzi chyba o promocję 3,4% na 4 miesiące.

Z tego co widzę w szczegółach to „data salda początkowego” tej promocji to 24.02, gdzie w tym dniu miałem na oszczędnościowym w Getinie lekko ponad 10k, a „stan nowych środków” to 15k (te przerzucone z Millenium).

Zakładając, że korzystam jeszcze z promocji w Getinie 3,5% dla kwot do 10 000 zł przez rok (jeszcze do czerwca) to czy w ogóle opłaca mi się z tymi 15k wracać do Millenium skoro tu mam 3,4% na 4 miesiące dla tych dopiero co wpłaconych "Nowych Środków"?

Do tej pory myślałem, że z kolejnych edycji „Na Nowe Środki” nie będę mógł już korzystać w Getinie, bo korzystałem już z X (lub XI) edycji „Na Nowe Środki”, a wychodzi na to, że jest tu tak jak w Millenium i nie trzeba być nowym klientem aby korzystać z kolejnych edycji – a aktualnie oprocentowanie w Getinie wypada korzystniej.

@Bankobranie @LiveSmarter
  • 4
  • Odpowiedz
@roninq6: w Getinie 2 promocje oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym nie mogą Cię obejmować w tym samym czasie.

Tak jak pisze przedmówca wykorzystaj lokatę mobilną (bo jest dla obojętnie jakich środków, nawet starych), będziesz mieć 4% na 3 miesiące, a dla reszty (jak rozumiem 5k) będziesz mieć 3,5% na k.oszczędnościowym ( ͡º ͜ʖ͡º)

No i faktycznie teraz nie będzie się opłacało wracać do Millennium.
  • Odpowiedz
@Bankobranie: pierwsza promocja z której korzystam to "oferta specjalna Bonus za aktywnosc" czyli 3,5% dla środków do 10 tys na 12 miesięcy (mam ją od czasu założenia konta w Getinie jako nowy klient i trwa jeszcze do czerwca 2019) wtedy korzystałem także jednocześnie z 3% dla nowych środków powyżej 10 tys, ale tamta oferta była na 3 miesiące (jeszcze w lipcu 2018), gdy się skończyła to te środki powyżej 10k wrzuciłem
  • Odpowiedz