Wpis z mikrobloga

Hej (ʘʘ) Potrzebuje pomocy, ekspertki perfumowe.

Przez yves rocher w moim sercu tylko zapachy... jednonutowe? Wiecie, jak pachną konkretnie czymś, całe liceum psikałam się ichniejszą maliną, potem przerzuciłam się na bez, kwiat wiśni.
No i wiecie jak z trwałością tego, ja to ledwo czuję od razu po spryskaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Znajdę gdzieś listę 'jednonutowych' zapachów, typowego bzu, wiśni, jabłka itp.? Lubię się kojarzyć sobie z czymś konkretnym (:

O o o lista z 'milymi wspomnieniami' też byłaby świetna, wiecie, skoszona trawa, wata cukrowa, pieczone ciasteczka (ʘʘ)
#perfumy #mirabelkopomusz
  • 21
  • Odpowiedz
@lunaria: Nie jestem mirabelką, ale... Jo Malone ma zapachy jedno lub dwu składnikowe, głównie kwiatów i owoców. Cenowo dużo wyżej niż yves rocher.

Wydaje mi się, że tag #perfumy opanowany jest przez mężczyzn. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@makrel_gieldowy

Marka Demeter obejmuje ponad 250 różnych perfum zainspirowanych codziennymi doświadczeniami. Są to zwykle proste, intuicyjne i przyjazne zapachy, jak na przykład zapach pudru dla dzieci czy ciasta waniliowego. 


Dziękuję!!! Nie wiesz jak z trwałością?
Sprawdzę ten rossman! (:
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ochar a to przepraszam, jestem totalna laiczką jak widzisz, zapytałam mirabelek z przyzwyczajenia tak jak pytam o kremy, kosmetyki itp (:

Zatem zmieniam: *ekspertki i eksperci perfumowi ʕʔ

Widziałam je na reklamie, ale jeszcze nie wąchalam, ich nowa butelka sprawiła że od razu poleciałam na stronę Douglasa sprawdzić ile kosztują ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@lunaria: Są bardzo dobre. Utrzymują się długo i mają średnią (nie nachalną) projekcję. Zainteresować Cię może, że sprzedają je czasami w zestawach wielu zapachów w małych buteleczkach.
  • Odpowiedz
@lunaria: raczej średnio, bo chyba wszystkie są eau de cologne. za to można je wyłapać dość tanio 30zł za 30ml czy 60zł za 120ml, a na ich stronie ceny regularne to 21$ za 30ml i 40$ za 120ml

IMO Jo Malone nie są warte swojej ceny

przypomniało mi się jeszcze, że Molinard ma dobre perfumy zbudowane wokół jednej nuty (Figue, Patchouli, Vanille Patchouli, Jasmin itd.)
  • Odpowiedz
@makrel_gieldowy: dziękuję (: wiesz, nie zależy mi na czymś czym będę pachniała od rana do wieczora, przeskakuję z półki "psik! o, już nie czuć..." (:

będę czyhać na te demeter (tyle tego, że nie wiem od czego zacząć, każdy kusi!), sprawdzę rosska i przejdę się ocenić do douglasa, cena mnie troche właśnie odstraszyła, ale może pomysł na prezent? zobaczę, w każdym razie - po stokroć dziękuję, bo nie wiedziałam kompletnie nic
  • Odpowiedz
@loginu_brak mam z jfenzi zapach wanilia z karmelem i nie zamienię na nic innego. Fajnie się imho rozwija, od cięższego aromatu wanilii do słodszej nuty karmelu na koniec. Pozostałe pachną ciekawie, ale nie tak czysto
@lunaria tak jak wyżej napisałam o jfenzi - stacjonarnie wiem gdzie są wr Wrocławiu jak coś
  • Odpowiedz