Wpis z mikrobloga

#thinkpad #laptopy #lenovo #dell
Mireczki mam pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam już mojego Lenovo T430 5 lat i myślę nad odświeżeniem na nowszy.
Nie jestem na bieżąco z laptopami, z tego jestem bardzo zadowolony.
Myślę nad T470s, są w fajnych cenach używki na allegro, myślałem o i7-6600U/16gb, ok 3300 zł.
Czy coś lepszego w tej cenie, w ogóle jak myślicie jak to wyglądają te nowsze thinkpady aktualnie ? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 37
  • Odpowiedz
@marianteam: Prawdopodobnie nie będziesz miał podświetlanej klawy (do tej pory w standardzie tego nie było), ale laptop spoko. Mój różowy ma E480 i raczej sobie chwali.

Jeżeli cena względem E580 jest fajna, to można brać (tylko sprawdź gwarancję, bo możesz mieć rok carry-in, a w biznesowych lapkach warto jednak mieć on-site NBD).
  • Odpowiedz
@marianteam: Tutaj sobie zobacz szczegółową recenzję, jak żadna z wad nie ma dla Ciebie dużego znaczenia to nic tylko brać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Starsze laptopy serii E miały mieszane opinie, ostatnio ponoć się mocno poprawiły, ale sam nie miałem z nimi do czynienia.

Ten rok gwarancji warto rozszerzyć jeżeli istnieje taka możliwość, a jak nie to i tak wydaje mi się że na terenie UE prawnie
  • Odpowiedz
@Wicher27: Poczytałem i podobno jest spoko, podobno poprawiona 580. Touchpad nie ma problemu, bo zazwyczaj myszki używam ( ͡ ͜ʖ ͡) Poczytam jeszcze i jak nic nie znajdę to kupuje jutro
  • Odpowiedz
@marianteam: A z jakiej dystrybucji / w jakim sklepie planujesz kupić?
Jak sam zdecyduję się na nowy (moooże L390 / E490) to myślałem o niemieckich sklepach, gdzie można kupić tańsze wersje studenckie. Wady: klawiatura w układzie najeźdźcy (można dopłacić za normalną / samemu wymienić) oraz masz całkiem daleko na gwarancji carry in ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marianteam: Matryca w czerni słabiutka, dużo prześwietleń. Ale te laptopy są projektowane do wyświetlania bieli tabelek z excela i worda, więc na tym poziomie ujdzie. Film obejrzysz. Wykonanie, cóż, nie jest najlepsze, ale nie jest to laptop rozpadający się w łapkach. Czytnik linii papilarnych ma swoje humory, ale do zadań typowo studenckich/domowych w pełni wystarczy. Bardzo fajna klawiatura i touchoad.
  • Odpowiedz
@Wicher27: Na terenie unii jako prywanty masz 2 lata rękojmi. Ale osobiście nie chciałbym korzystać z rękojmi/gwarancji sprzedawcy. Nawet do prywatnego Legiona sobie dokupiłem on-site NBD 3-letnią, bo to super opcja, że lapka nie musisz odsyłać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wicher27 Wczoraj przyszedł wieczorkiem, zadowolony jestem na pierwszy kontakt( ͡ ͜ʖ ͡)
Klapa matrycy bardzo solidna, jakiś metal, plastiki przypominają ten materiał z zeszłych lat (magnezowo coś tam). Klawiatura będę musiał się przyzwyczaić. Po paru dniach ocenie lepiej jak jesteś ciekaw ;)
Teraz to weekend to dam sobie spokój z nim :D
marianteam - @Wicher27 Wczoraj przyszedł wieczorkiem, zadowolony jestem na pierwszy k...

źródło: comment_PaRPcgLP1IP8ql44O5u9uXB7sX4nFdUx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha o kurcze to już tyle minęło ( ͡ ͜ʖ ͡)
Generalnie nie ma na co narzekać, jeździ ze mną prawie codziennie w plecaku i jakoś mocno się nie zużył :) z wad to jedynie klawiatura się odciska na ekranie, w T430 tego nie było ale nie przeszkadza to w ogóle w użytkowaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Także bardzo solidnie jak za te
  • Odpowiedz