Wpis z mikrobloga

Targówek to dobre (czytaj: mało patologiczne) miejsce do życia? Mieszkam obecnie na Mokotowie, ale szukam jakiegoś mieszkania do kupienia, no i widzę, że na Targówku ceny są niskie. Dodam, że muszę dojeżdżać do pracy w okolice Dworca Zachodniego, google pokazuje, że 20-35 minut (auto), aż za piękne się to wydaje( ͡° ͜ʖ ͡°).

A Ursus? Gdzie wg Was lepiej kupić mieszkanie? A może inne propozycje? Pracował będę raczej całe życie albo obok Dworca Zachodniego albo na Mordorze, ew. gdzieś w Centrum.

#warszawa
  • 10
@Lehu31:

Z targówka rano w 25 minut to ty dojedziesz co najwyżej do "szklarni" na s8. Targówek jest spokojną dzielnicą bez większej patoli, ursus już bliżej ochoty ale nie licz na nocne autobusy gdybyś chciał gdzieś wyskoczyć, tylko taxi.
@Lehu31: problem jest trochę inny, tam będziesz miał megakorek rano i megakorek koło 17 a wypadki tam sa praktycznie codziennie, ogólnie możesz dolecieć rano w 30-40minut, ale powrót to już masakra może być
@Lehu31:

Z rana od zjazdu na Marki wszystko stoi, po 16 korek potrafi być od zjazdu na Bemowo do basenu Polonez. Dojazd z Ursusa wcale lepszy nie jest. Z rana od bodycha do zachodniego potrafiłem jechać 50 minut :)
@Notabene: o kurczę, to słabo. Ten Ursus wydał mi się idealną opcją, ale fakt, kiedyś pewnie zmienię pracę, a wówczas może być gorzej. Myślałem też o Woli, ale tam już nie jest tak tanio. Najlepiej mieszka mi się na Ursynowie i Mokotowie, także chyba trzeba będzie się wykosztować : )