Wpis z mikrobloga

Mirki

Przymierzam się do zakupu drukarki 3d. Wybór padł na Creality Ender 3x, dobrze się składa bo na Aliexpres od jutra niezłe ceny na ten sprzęt.

Wiem, że jest mnóstwo modów do niej, które można sobie samemu wydrukować. Interesuje mnie natomiast temat ulepszeń, które można czy też trzeba dokupić. Mam sporo kuponów z Aliexpres i mógłbym je wykorzystać.
Podzielicie się swoimi doświadczeniami( ͡° ͜ʖ ͡°)

#druk3d #drukowanie3d #ender3
  • 13
@Mechanik_z_przypadku: No i prawidłowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli mógłbym coś doradzić to proponuję przedrukować powiedzmy kilogram filamentu bez żadnych zmian, a potem wprowadzać je pojedynczo. Chodzi o to, że w razie jakiegoś problemu będziesz mniej więcej wiedział co go powoduje no i będziesz wtedy też widział czy wydruki wychodzą lepiej czy gorzej ;)
A na filamencie nie oszczędzaj, ekofilament od DD lub Spectrum polecam.
@pkrr:
dzięki numer 1 pozbędziesz się wszelkich problemów z hotendem, czyli np. zatykaniu dysz, ustawisz o wiele mniejszą retrakcję (2mm, zamiast 6mm) co bardzo mocno wyeliminuje problem nitek. Dzięki nowemu chłodzeniu będzie ciszej i generalnie jakość wydruku się polepszy.
numer 2 to czujnik autopoziomowania czyli przed każdym wydrukiem drukarka automatycznie sprawdzi poziom stołu i będzie w czasie druku korygować wszelkie odchyły od normy
3ka to po prostu zębatki do silników, potrzebne