Wpis z mikrobloga

Hej mirki! Zastanawiam sie nad zmiana koloru motocykla ale chcial bym to zrobić sam i tu pytanie, oklejal ktos moto folią? Zastanawiam sie czy 2-3 metry wystarczy. co prawda niewiele bedzie oklejania bo to hornet 900 ale nie chce za bardzo przestrzelic z iloscia folii.
#motocykle #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
@Janusz16: Nawet mam kupiony:/ Taki byl pierwotny plan ale zakladam ze jak mi zaczal oryginalny z grilla w samochodzie odpadac po roku to tam gdzie kolana ocierają o bak bedzie masakra duzo szybciej...
  • Odpowiedz
@kulyk: Oklejałem sobie R6 i powiem Ci, że to dużo trudniejsze niż się wydaje, jeżeli owiewki masz bez żadnych wgłębień to może być ok, ale jeżeli mają jakieś dziwne kształty to nie polecam, z którego roku ten hornet?
  • Odpowiedz
@lithium3r: 2003 takze zadupek, bak i przedni blotnik do oklejenia wiec niewiele tego jest. Jakoś sobie poradze a chetnie bym sprobowal sil z tym... Ile Ci poszlo folii na r6?
  • Odpowiedz
@kulyk: kupiłem 3.5m x 1.52m, wykorzystałem niewiele mniej niż 3m z tego, dobrze jest mieć troche na zapas. Jeżeli zamierzasz się z tym bawić to koniecznie kup taśme knifeless, ciężko jest okleić bardzo "sferyczne" części (jak np. bak) jednym kawałkiem. Nie wyszło mi to idealnie, dlatego po jakimś miesiącu ją zdjąłem, wyślę ci na priv jakieś zdjęcia jak znajdę.
  • Odpowiedz
@kulyk: 3m to zdecydowanie przesada, chyba, że chcesz na początku trochę z tym poćwiczyć. Najlepiej po prostu zmierzyć sobie te części, 1.52m to standardowa szerokość (ja używałem folii 3M 1080) potrzebujesz tylko długość.
  • Odpowiedz
@kulyk: nie mogłem wysłać priva bo masz zablokowane :p

https://imgur.com/a/CZjwFou

jakość jest jaka jest, wszystko robione telefonem.
zwróć uwagę na krawędzie dookoła baku, i ogólnie krawędzie, poza tym jeszcze ostre rogi nie są łatwe. Oczywiście do oklejania potrzebujesz opalarki, masę czasu (zajęło mi to tydzień po 3-5h dziennie) i ta taśma knifeless na pewno się przyda, ja jej nie miałem bo akurat sprzedawcy na allegro się skończyło jak kupowałem folie itd.
  • Odpowiedz