Wpis z mikrobloga

@Kaxus: Mam RX-8 i ostatnio wymieniałem silnik (stary przeżył 106k), także trzeba być gotowym na to że w końcu go szlag trafi. Ale to jak to auto się prowadzi to nigdy żadne auto nie dało mi tyle frajdy co RX-8. Tak jak ktoś wyżej napisał, jedziesz jak w gokarcie, w zakrętach auto jest neutralne aż do bólu, układ kierowniczy bardzo bezpośredni, po prostu ideał prowadzenia. Jeszcze jak wyrwiesz model z dobrym
@lawicko: możesz podać jak wyszedł kosztorys wymiany silnika z jakimiś szczegółami ? (Tzn. Co dokładnie zrobiles). Nie planuje zakupu RX8 ale samochód jest wg bardzo interesujący i czasami przez mysl mi przechodzi podczas sobotniego picia kawy i palenia fajki, patrząc w niebo „#!$%@? a ciekawe ile by kosztowała wymiana silnika w RX8.” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TomTailor100: pewnie, silnik złożony z części odzyskanych z innych silników, zbudowany przez mechanika który specjalizuje się w temacie, cena razem z robocizną z tego co pamiętam około 16k. Ze starego silnika nie dało się nic odzyskać, coś w środku się urwało i zrobiło taką imprezę, że płyty i rotory do niczego się nie nadawały. Silnik wersja HP. Moim zdaniem trochę dużo, ale auto stało parę miesięcy bo nie byłem w stanie
z 1.3 ponad 210km to jest majstersztyk


@Ddawid: silniki wankla maja inny cykl, 1.3 to teoretyczna pojemnosc, realistyczna pojemnosc wykonywana podczas 1 cyklu (360 stopni na wale) to 2x tyle - 2.6l, tak przeliczaja we wszystkich powaznych organizacjach i to jest poparte tym jak dziala silnik, wiec dupy nie urywa