Wpis z mikrobloga

Teraz już wiem, że prawdziwego fachowcy, który nie jest upośledzonym partaczem i/lub alkoholikiem to ze świecą szukać chyba że faktycznie znasz ogarniętych ludzi, którzy albo sami zrobią albo polecą kogoś kto to zrobi.


@Rimfire: zgadzam się z tym. ojciec ma firmę zajmującą się ogólnie wod-kanem. na początku z kolegami w trójkę działali. Teraz szukają pracowników. To żeby trafić kogoś kto umie trzymać klucz w ręce i żeby nie walił w
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 Chowanie się za cynizmem, tjaaa. Skoro reprezentujesz poziom betona-Grażyny, co na jakikolwiek głos rozsądku przeciwny twojemu widzeniu świata, wysmiewa fakty podawane przez drugą osobę, to ja już nic więcej nie pisze.
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: A kto Ci broni być stolarzem, spawaczem czy mechanikiem? Nie do każdej pracy jest potrzebne 190cm i 150kg na klatę ;)

Najgorsze co jest we własnej działalności to stres i klienci. Coś się sypnie to każde następne zamówienie też się przedłuża, a czasy są takie, że każdy chce "na wczoraj". Przyjeżdżasz do klienta i praktycznie zawsze chcę coś więcej niż jest w planie, oczywiście robisz to bo go rozumiesz
  • Odpowiedz
@Matkaboskatorunska: Ostatnio przerobiłem takich trzech, dwóch w wyznaczonym dniu nie odbierało telefonu, jeden przyjechał trochę porobił, miał przyjechać w środę dokończyć, to nagle musiał do Holandii wyjechać.
  • Odpowiedz
Przecież taki rzemieślnik w Polsce to kupę pieniędzy też zarobi, wystarczy że ma w domu jakiś garaż albo warsztat.


@Asterling: Jasne, zarobi kupę pieniędzy. Tyle że robiąc zlecenia dla firm i zlecenia wyjazdowe za granicę. Trochę ludzi z branży slolarsko-montażowej znam i mało kto pierdzieli się w pełnoetatowe robienie mebli na wymiar dla zwykłego Kowalskiego. Fachowców jest mało, więc ceny rosną a najwięcej nie zapłaci Kazio co robi sobie kuchnię,
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Ty #!$%@? idiotko.
Spędziłem ostatnie 3 miesiące bijąc się jak robak po to by kupić dobre narzędzie od anglika, a ty #!$%@?, że to proste i każdy może to mieć. Trzeba na to pieniędzy, nerwów, szczęścia i znajomości języka, bo polak robak ma narzędzia po sowietach czyli GÓWNO.

Sram na polskie robaki, gówno macie, 0 narzędzi, 0 mózgu, a te szkoły stolarskie to sobie w dupę można wsadzić bo na youtubie masz poradniki od ludzi z USA, którzy zamiast brać 150 za godzinę to biorą 0 i pokażą ci jak co i czego używać.

Co ty
  • Odpowiedz
@poprostumort: Tak, #!$%@? stolarze srolarze, większość roboty to inwestycja w narzędzia, bo nawet orangutan obsłuży dobrą piłę stołową i zaawansowane narzędzia.
Sztuką jest z robaka zostać dobrym rzemieślnikiem używając mózgu, małego kapitału i własnych umiejętności do robienia dalszych narzędzi.

Co to #!$%@? za problem #!$%@?ąć gotowy blat na piłę i przejechać go w parę stron?
Znajdz kogoś kto umie dobrze wylać żywicę i potrafi rzeźbić w drewnie, poddać go procesowi
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: gówno, obejrzyj youtube, nikt cię nie będzie prowadził za rączkę.
Ten kraj to kraj robaków, tu się rucha frajerów a nie daje darmowe porady.
Chcesz to obejrzyj jak żyją prawdziwi ludzi i co robią w wolnym czasie. Wtedy zrozumiesz, że 100 lat temu Anglik był panem, a polak żarł gówno.
Chcesz to zmienić to nie pytaj tych robaków jak, bo sami są na to za głupi.
Jak nie wierzysz to przeanalizuj lokalnych dostawców narzędzi ;x
Najbliższy sklep z profesjonalnym narzędziami w dobrej klasie cenowej jest w Niemczech, bo ten śmieszny #!$%@?łek polski nie potrafi ściągać narzędzi z Japonii, albo ściąga ale tylko
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Jakbym ci powiedział o fizyce czy filozofii to pewnie byś wykręcała łeb jak świnia w niebo robiąc wielkie oczy.
Mam na poważnie tłumaczyć komuś tak "ciekawemu" czemu praca rzemieślnicza jest trudna, zwłaszcza w warunkach polskich?

Chyba usunę konto, bo ten portal to jest esencja karaluchów, które przeżyły sowietów i oddały swoje geny potomstwu w imię skażenia całkiem zacnego terytorium w Europie.
  • Odpowiedz
@Ink_702963 nie zesraj się człowieku. XD no wytłumacz, jak miałam to przez 2 lata na polibudzie, dajesz. Nie kontynuuje rozmowy, lecisz na czarnolisto, z agresywnymi frustratami na wykopie nie rozmawiam X k#rwa D nie wiem czemu ci w ogóle odpisuje.
  • Odpowiedz
@Marcin269 z tym się całkowicie zgadzam. Praca na własny rachunek jest ciężka. W szczególności w Polsce. W kraju w którym robią ci w każdej dziedzinie pod górkę. Trzeba być w 100% pewny że faktycznie to chce się wykonywać w życiu. I poświęcać się temu w 100%. Jeszcze żeby wybić się na rynku trzeba dążyć do perfekcji i walczyć z konkurencją. Plus żeby być w czymś dobrym trzeba cały czas się dokształcać
  • Odpowiedz